Rodzaje baterii bidetowych

W naszych łazienkach coraz częściej znajduje się miejsce na bidet, który zapewnia dodatkową możliwość dbania o higienę. Choć z wyglądu przypomina zwykłą toaletę, wyróżnia go specjalna bateria bidetowa umożliwiająca podmywanie się. Jakie rodzaje baterii bidetowych są dostępne na rynku? I jaką z nich wybrać? Czytaj dalej Rodzaje baterii bidetowych

Bidet w domowej łazience – dlaczego warto?

Choć każdy z nas wie, czym jest bidet i do czego służy, wciąż w polskim społeczeństwie nie jest on popularnym elementem wyposażenia łazienki. Wpływ na to ma przede wszystkim metraż mieszkań, a zwłaszcza niedużych łazienek, gdzie z ledwością mieszczą się miska WC, umywalka i prysznic. Dlaczego warto jednak zdecydować się na montaż bidetu? Czytaj dalej Bidet w domowej łazience – dlaczego warto?

Jak oszczędnie prać?

Pranie może nam się kojarzyć głównie ze zużyciem dużej ilości wody i prądu. Jednak w dużej rodzinie, z kilkorgiem dzieci pranie trzeba wykonywać niemalże codziennie. Co więc zrobić, by prać bardziej ekonomicznie? Istnieje kilka praktycznych sposobów. Czytaj dalej Jak oszczędnie prać?

Jak urządzić pralnię w domu?

Pranie to jedna z codziennych czynności wykonywanych w gospodarstwie domowym. Na ogół pralka znajduje się w łazience lub kuchni jako część umeblowania. Niektórzy jednak, mimo ograniczonej przestrzeni, postanawiają wyodrębnić miejsce na domową pralnię. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Czytaj dalej Jak urządzić pralnię w domu?

Jaki parawan nawannowy wybrać?

Parawan nawannowy to bardzo funkcjonalny dodatek do łazienki, który pozwala nam połączyć zalety wanny oraz kabiny prysznicowej bez potrzeby montowania każdego z tych sanitariatów z osobna. W sprzedaży możemy spotkać wiele rodzajów parawanów. Różnią się od siebie sposobem montażu i składania, wymiarami, a także materiałem, z jakich je wykonano. Jak więc dobrać idealny parawan nawannowy? Co wziąć pod uwagę przy jego wyborze? Czytaj dalej Jaki parawan nawannowy wybrać?

Akryl w łazience – rodzaje i zastosowanie

Akryl budowlany to ważny materiał uszczelniający wykorzystywany w łazienkach. Stosuje się go między innymi do łączenia bądź spojenia różnych materiałów, takich jak płyty gipsowo-kartonowe, drewno, cegieł, a także stali i szkła. Niemniej jednak akryl nie jest tym samym, co silikon. Czym się od siebie różnią? I jakie konkretnie zastosowanie w łazienkach ma akryl? Czytaj dalej Akryl w łazience – rodzaje i zastosowanie

Telewizor do łazienki – jaki wybrać?

Kąpiele w wannie to forma relaksu i rozrywki, której możemy oddawać się nawet kilka godzin. W jej trakcie chętnie zajmujemy się czymś, co lubimy robić w wolnym czasie, na przykład czytaniem książki. A co byś powiedział o możliwości oglądania ulubionych programów telewizyjnych w łazience? Specjalne wodoodporne telewizory do łazienki pozwolą spełnić to pragnienie! Czytaj dalej Telewizor do łazienki – jaki wybrać?

Jak zamontować akcesoria łazienkowe bez wiercenia?

Akcesoria łazienkowe pełnią ważną funkcję w łazience. Ułatwiają nam jej codzienne użytkowanie i pozwalają uporządkować wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Niestety, często ich montaż wiąże się z potrzebą wiercenia, co powoduje zniszczenie płytek. Czy można zamontować je bez wiercenia? Okazuje się, że jest to możliwe i bardzo proste! Czytaj dalej Jak zamontować akcesoria łazienkowe bez wiercenia?

Wszystko, co musisz wiedzieć o silikonie

Wykończenie łazienki to bardzo ważny element prac remontowych. Wykonane źle lub niedbale mogą spowodować, że łazienka będzie nie tylko wyglądać nieestetycznie, ale co gorsza, szybko pojawi się w niej wilgoć i pleśń. Dlatego remontując swoją łazienkę wyposażmy się w silikon. Czym jest ten słynny materiał? Jakie ma zastosowanie? I jakie są jego rodzaje? Czytaj dalej Wszystko, co musisz wiedzieć o silikonie

Hydroizolacja łazienki – jakie ma znaczenie?

Łazienka, taras, piwnica – co wspólnego mają te na pozór zupełnie inne pomieszczenia w domu? Ze względu na ich usytuowanie i przeznaczenie są narażone na wpływ wilgoci, a nawet zalanie wodą. Dlatego wymagają, jeszcze na etapie budowy lub remontu, odpowiedniej izolacji przeciwwodnej. Jak wykonać ją w łazience? Jakie są jej zalety? Czytaj dalej Hydroizolacja łazienki – jakie ma znaczenie?