bateria bezdotykowa

Bezdotykowe baterie łazienkowe – zalety

Łazienkowe baterie bezdotykowe są coraz popularniejsze. Standardem jest ich montaż w miejscach użyteczności publicznej, a coraz częściej także w mieszkaniach prywatnych. Czym się wyróżnia ten model baterii? Jakie ma zalety?

Higiena i oszczędność wody

Co właściwie oznacza nazwa „bezdotykowe” baterie? Chodzi o sposób ich uruchamiania i korzystania z nich. Bezdotykowe baterie działają na fotokomórkę, co oznacza, że wyczuwają ruch dłoni i samoczynnie puszczają wodę przez kilka sekund. Dzięki temu nie musimy w ogóle dotykać baterii, aby ją uruchomić.

Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo higieniczne, zwłaszcza w łazienkach, z których korzysta mnóstwo ludzi, na przykład w toaletach publicznych. Wiadomo, iż poprzez ręce roznoszonych jest wiele bakterii, które osiadają na dotykanych przez nas przedmiotach. W toaletach takimi siedliskami bakterii są więc klamki i baterie. Wybierając baterię bezdotykową całkowicie niwelujemy potrzebę dotknięcia jej brudnymi rękami w celu jej uruchomienia. bateria bezdotykowaDrugą ogromną zaletą baterii bezdotykowych jest oszczędność wody. Puszczając strumień wody ręcznie, na ogół „przecieka” nam ona przez palce w sposób niekontrolowany. Tymczasem baterie na fotokomórkę puszczają ograniczoną ilość wody i samoczynnie się zamykają po kilku sekundach. To wystarczający czas, by dokładnie umyć dłonie.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Baterie bezdotykowe są bezpieczne w użytkowaniu i sprawdzą się też w domu, w którym są dzieci. Dlaczego? Otóż małe dzieci nie potrafiące jeszcze właściwie obchodzić się z baterią mogą się poparzyć zbyt gorącą wodą. Tymczasem w bateriach bezdotykowych temperatura może być ustawiona przy pomocy małej dźwigni, jeszcze zanim popłynie strumień wody, lub na zasadzie termostatu. To skutecznie zapobiega poparzeniom i również sprzyja oszczędnościom, gdyż nie ma potrzeby lać wody, aby ustawić jej temperaturę.bateria bezdotykowa I wreszcie baterie bezdotykowe są po prostu komfortowe i stylowe! Ich wygląd doskonale wpasowuje się w nowoczesne, minimalistyczne łazienki. Warto wspomnieć, że obecnie ich ceny są o wiele bardziej przystępniejsze niż kiedyś, gdy dopiero pojawiły się na rynku. Nic więc dziwnego, że cieszą się taką popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.