bateria łazienkowa

Baterie łazienkowe oszczędzające wodę

Baterie łazienkowe pełnią ważną funkcję w każdej łazience. Montujemy je przede wszystkim przy umywalce, ale także w kabinie prysznicowej oraz wannie. Dobór baterii łazienkowych powinien opierać się nie tylko na ich walorach wizualnych, ale także sposobu użytkowania wody. Nowoczesne baterie pozwalają oszczędzać wodę. Czym się charakteryzują takie modele?

Baterie łazienkowe, a oszczędzanie wody

Oszczędzanie wody wpływa korzystnie nie tylko na środowisko, ale też na nasz portfel. Im mniejsze zużycie wody, tym mniejsze rachunki musimy płacić. Warto zatem przemyśleć, w jaki sposób oszczędzać wodę. Pomocne okazują się baterie łazienkowe przystosowane do oszczędnego korzystania z jej zasobów. Producenci takiej nowoczesnej armatury starają się połączyć oszczędne korzystanie z wody, elegancję i nowoczesny design. Jaką baterię do łazienki warto więc wybrać? Przede wszystkim, sprawdzi się bateria jednouchwytowa.

bateria łazienkowa

To oszczędne rozwiązanie, które pozwala ustawić odpowiednią temperaturę wody, zanim w ogóle ją włączymy. Przy dwóch osobnych kurkach, z wodą zimną i ciepłą jest to niemożliwe. Ustawienie temperatury to w gruncie rzeczy mieszanie dwóch strumieni wody, aż uzyskamy pożądaną temperaturę. W tym czasie marnuje się sporo wody, za którą i tak musimy zapłacić. Innym rozwiązaniem w ekologicznych bateriach są dwie głowice wyposażone w dwa poziomy otwarcia przepływu – normalny i ekonomiczny.

bateria łazienkowa

Dodatkowo umiejscowienie perlatora służącego napowietrzeniu wody pozwala uzyskać większy i mocniejszy strumień bez zwiększania ilości płynącej wody. Wszystko to pozwala nam korzystać z wody znacznie oszczędniej.

A może bateria bezdotykowa?

Prawdziwym hitem wśród baterii łazienkowych stały się baterie bezdotykowe. Są nie tylko oszczędne, ale też o wiele bardziej higieniczne. Działają na zasadzie fotokomórki, która wyczuwa obecność dłoni w umywalce i samoczynnie uruchamia wodę. Po zakończeniu mycia woda przestaje płynąć, bez konieczności ręcznego włączania i wyłączania baterii.

bateria łazienkowa

Pozwala to efektywniej wykorzystywać zasoby wody, jest też o wiele bardziej higieniczne, gdyż nie trzeba wcale dotykać baterii. Takie rozwiązania w naszych łazienkach z pewnością pozwolą nam żyć higieniczniej i oszczędniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.