grzejnik łazienkowy

Jak dobrać moc grzejnika łazienkowego?

Grzejnik łazienkowy to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Jest niezbędny, gdy nie ma w niej innego źródła ogrzewania, na przykład ogrzewania podłogowego, gdyż zapobiega powstaniu wilgoci i zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu podczas kąpieli. Jaki grzejnik łazienkowy wybrać do swojej łazienki? Jaka powinna być jego moc?

Grzejnik łazienkowy – postaw na jakość

Na rynku możemy spotkać wielu producentów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, oferujących różne grzejniki do łazienek. Czym się więc kierować przy wyborze? Najważniejsza powinna być jakoś wykonania. Zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj zastosowanych stopów metali – powinny mieć niską zawartość węgla, jakość i trwałość spawów oraz technikę nakładania farby. grzejnik łazienkowyZ pewnych względów, takich jak stosunek ceny do jakości czy dostępność produktów, lepiej wybierać towar polskich, cenionych marek. Bywa, że chcąc zaoszczędzić, decydujemy się na zakup produktu od nieznanego nam producenta, który daleko odbiega od opisu i naszych oczekiwań.

Jak dobrać moc grzejnika?

Jeżeli wiemy już z czyjej oferty chcemy skorzystać, musimy też wiedzieć o jakiej mocy grzejnik wybrać. Zasadniczo głównym kryterium jest kubatura pomieszczenia. Wpływ ma także ilość ścian w pomieszczeniu oraz jakość i stopień izolacji termicznej ścian i okien.

grzejnik łazienkowy
źródło: http://blog.lazienkatop.pl/portfolio/grzejniki-lazienkowe-jak-dobrac-moc/

Grzejniki łazienkowe dobiera się także pod kątem parametrów wody w instalacji c. o. Producenci mogą podawać różne parametry, na przykład 75/65/20 stopni Celsjusza. Jak to prawidłowo odczytać? W tym wypadku liczba 75 oznacza temperaturę wody zasilającej grzejnik, 65 – temperaturę powrotu wody z grzejnika, a 20 – temperaturę w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.