pralka

Dobieramy idealną pralkę do swojej łazienki

W typowej łazience w polskim domu zwykle znajduje się także pralka. Obecnie dostępne modele pozwalają tak wkomponować pralkę w aranżację łazienki, by nie zaburzała jej spójności wizualnej. Co warto wiedzieć, zanim wybierzemy konkretny model pralki do swojej łazienki?

Pralka w łazience – co wziąć pod uwagę?

Jednym z ważniejszych kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę przy wyborze pralki, są jej wymiary. Chcemy przecież wkomponować ją idealnie w zabudowę łazienkową, a w małej łazience zależy nam, by jak najlepiej wykorzystać dostępne miejsce. W małej, blokowej łazience najlepszym rozwiązaniem będzie pralka o głębokości około 40 cm i węższa niż standardowe modele. Może mieć od 33 do 40 cm szerokości. Dla porównania, standardowe modele mają około 60 cm szerokości i około 85 cm wysokości.

pralka

Do wyboru mamy pralki ładowane od przodu, jak i z góry. Jeżeli pralka ma się znaleźć w zabudowie, na przykład chcemy ją schować w szafce lub pod blatem, w grę wchodzi wyłącznie pralka ładowana od przodu. Jeśli jednak w łazience nie ma na tyle przestrzeni, by przed pralką była wolna przestrzeń, lepszy okaże się model ładowany od góry. Należy jednak pamiętać, że wtedy nie możemy nad pralką umieścić żadnej półki czy innych elementów uniemożliwiających jej swobodne otwieranie.

pralka

Kolejne kryterium, które bierzemy pod uwagę, to pojemność bębna. Inną pralkę potrzebuje singiel, a inną kilkuosobowa rodzina z małymi dziećmi. Na rynku znajdziemy modele o ładowności od 3 do 8 kg. Co ważne, nie musimy decydować się na największą pralkę, by mieć też bęben o dużej pojemności. Istnieją modele o pomniejszonych wymiarach (40 cm) z bębnami o wsadzie 5,5 kg.

A może pralko-suszarka?

W dzisiejszych czasach coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wybór pralki i suszarki w jednym. Nie każdy z nas ma w domu miejsce na urządzenie suszarni, nie każdy też chce rozkładać suszarki z mokrym praniem w salonie czy sypialni. By tego uniknąć oraz ograniczyć czas suszenia prania można wybrać pralko-suszarkę. Pojemność suszarki wynosi od 2,5 kg do 6 kg.

pralka

Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że zużycie wody i prądu będzie większe niż w tradycyjnych pralkach, niemniej jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla kogoś, kto nie narzeka na brak pieniędzy. Pralko-suszarka nie musi wcale zabrać więcej miejsca w łazience – są modele, w których suszarka może stać na pralce, wykorzystując wolną przestrzeń nad nią. Trzeba jednak pamiętać, że pralko-suszarki są zawsze ładowane od przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.