ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe w łazience – jakie korzyści?

Ogrzewanie podłogowe to bardzo popularne rozwiązanie w łazienkach. Jest wydajne, oszczędne i komfortowe. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować? Jak wygląda i ile kosztuje montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe w łazience – zalety

Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego są realizowane w taki sposób, aby dostosować się do potrzeb ich użytkowników. Można z powodzeniem montować je zarówno w budynkach remontowanych, jak i nowo powstałych. Jakie są jego największe zalety? Przede wszystkim to, iż może być zamontowane pod wieloma rodzajami powierzchni, na przykład drewnem, betonem czy wylewką, a także pod wszystkimi rodzajami pokryć podłogowych, na przykład pod płytkami ceramicznymi, marmurem czy panelami laminowanymi. ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe sprawia, że wilgoć jest o wiele szybciej odprowadzana, a mokra podłoga o wiele szybciej schnie. Z kolei mniejszy ruch powietrza powoduje mniejsze przywieranie kurzu do podłogi. Łatwiej więc zachować czystość w łazience. Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego są łatwe w montażu, dostępne w wielu różnych wariantach, a także energooszczędne i praktycznie bezobsługowe.

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe?

Dla wielu osób najważniejszym kryterium decydującym o wyborze konkretnego rodzaju ogrzewania jest jego koszt. Niektórzy uważają, że prościej i taniej jest zamontować zwykłe grzejniki niż system ogrzewania podłogowego. Ale czy rzeczywiście tak jest? Ogólnie rzecz biorąc, koszty ogrzewania podłogowego przeliczamy na m2. ogrzewanie podłogoweBierzemy pod uwagę materiały, czyli rury, zawory, rozdzielacze, sterowniki, materiały izolacyjne (styropian podłogowy lub folia) itd. Trzeba też zdecydować, czy wolimy podłogowe ogrzewanie wodne czy elektryczne. Decydując się na ogrzewanie wodne musimy liczyć się z uśrednionym kosztem wynoszącym około 110-120 zł/m2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.