kominek w łazience

Kominek w łazience – czy to dobry pomysł?

W łazience musi panować odpowiedni klimat, na który wpływ ma także temperatura otoczenia. Aby branie kąpieli było przyjemne, w łazience nie może być ani zbyt zimno, ani za ciepło. Z tego względu warto dobrze przemyśleć rodzaj ogrzewania do łazienki. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczamy grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe, ale w nowoczesnych łazienkach często można spotkać kominek. Czy to dobry wybór?

Kominek w łazience – niepowtarzalny klimat

Nie da się ukryć, że kominek opalany drewnem to bardzo klimatyczny dodatek do wnętrza. Ciepło bijące od ognia otula i uspokaja, a wieczór spędzony przy kominku zawsze jest udany. Na ogół jednak kominek spotykamy raczej w salonie, niż łazience. Skąd więc pomysł na takie rozwiązanie? Głównie dlatego, że aranżując łazienkę coraz większą uwagę skupiamy na jej walorach estetycznych, aniżeli wyłącznie praktycznych.

kominek w łazience

Zależy nam, by łazienka również była elegancka i zachwycała swoim wyglądem, a kominek to bardzo efektywny dodatek pełniący jednocześnie ważną funkcję ogrzewania. Obecność kominka w łazience sprzyja relaksowi i odprężeniu.

Jaki kominek do łazienki wybrać?

Być może pomysł montażu tradycyjnego kominka na opał w łazience wydaje nam się nietrafiony ze względu na konieczność palenia i częstego czyszczenia przestrzeni wokół. Palenie w kominku to zwykle dym i pył osiadający wokół, co w łazience, zwłaszcza jasnej bardzo widać. Jeżeli cenimy sobie czystość i porządek, lepiej zdecydować się na nowoczesny kominek elektryczny imitujący prawdziwe płomienie.

kominek w łazience

Taki kominek działa na zasadzie grzejnika, umożliwia dostosowanie temperatury do wielkości pomieszczenia i naszych upodobań, a przy tym jest w pełni bezpieczny. To szczególnie ważne zwłaszcza, gdy mamy dzieci. Kominek elektryczny nie wymaga też specjalnego traktowania czy regularnego czyszczenia, w przeciwieństwie do zwykłego kominka. Ma więc same zalety, a do tego daje niesamowity efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.