krzesło w łazience

Krzesło w łazience – stylowy i funkcjonalny dodatek

Urządzając łazienkę, coraz większą wagę przywiązujemy do jej walorów estetycznych. Starannie dobieramy rodzaj i wzór płytek, urządzeń sanitarnych, a nawet armatury. Ważną rolę w łazience odgrywa także przemyślana dekoracja. W jaki sposób można wykorzystać krzesło w łazience, aby było jednocześnie stylowym i funkcjonalnym dodatkiem?

Krzesło w łazience – czy to dobry pomysł?

Mogłoby się wydawać, że postawienie krzesła w łazience to niezbyt dobry pomysł. W końcu w łazience nie ma stołu, z reguły nie ma też potrzeby siadania, więc tylko niepotrzebnie zabierze miejsce, którego w łazience zwykle nie ma zbyt dużo. Mimo to coraz częściej w aranżacji łazienek uwzględniane jest krzesło. Po co? Bez wątpienia jego głównym zadaniem jest dekoracja. Dobrane w przemyślany sposób pod względem formy, koloru i materiału będzie spójnie komponować się z aranżacją łazienki, stanowiąc uroczy dodatek.

krzesło w łazience

Gdzie można postawić krzesło w łazience? Tutaj mamy dowolność, zasadniczo jednak stawiamy je gdzieś z boku, by nie przeszkadzało nam w codziennym korzystaniu z łazienki. Często stawia się je koło wanny, w rogu łazienki lub w okolicach umywalki. Ważne, by odpowiednio je wyeksponować, jeśli ma stanowić dekorację łazienki.

Jak praktycznie wykorzystać krzesło w łazience?

Chociaż krzesło ustawione w łazience może świetnie zdobić wnętrze, to nadal jest po prostu mebel, który warto wykorzystać pod względem funkcjonalnym. Krzesło może przydać się zwłaszcza w łazience osoby starszej lub z problemami z poruszaniem się. Wtedy podczas różnych zabiegów pielęgnacyjnych bezpieczniej będzie usiąść na krześle. Poza tym krzesło może stanowić dodatkową półkę, na przykład podczas kąpieli możemy na nim położyć czystą odzież na zmianę i ręcznik. Jeżeli w łazience znajduje się toaletka, dopasowane do niej krzesło będzie wspaniałym uzupełnieniem i ułatwi wykonywanie makijażu.

krzesło w łazience

Wstawiając do łazienki zdobione krzesło, tapicerowany taboret lub fotel uszak, dajemy sobie poczucie luksusu. Taki dodatek świetnie pasuje do łazienki eklektycznej i w stylu glamour.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.