Zestaw mebli łazienkowych

Jak wybrać i kupić meble łazienkowe?

Ponieważ już od dłuższego czasu publikujemy na naszym blogu to nie będziemy powtarzać truizmów o tym, że w wyposażeniu łazienki równie ważne są elementy ceramiki, okładzina ścian, podłoga, wanna co i meble łazienkowe. W łazienkach dawniej gościły dość często meble z różnych „epok” – istne pomieszanie z poplątaniem. Obecnie, kiedy wybór mebli łazienkowych na rynku jest tak ogromny, naprawdę nie warto zdawać się na przypadek – lepiej od początku do końca zaplanować.

Planowanie jest ważne!

Najczęściej w naszych łazienkach znaleźć możemy pewne stałe elementy wyposażenia, na które składają się szafka pod umywalkę, stojąca szafka tzw. słupek, szafki podwieszane oraz wieszaki oraz lustra .Jak dowodziliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów lepiej sprawdzają się szafki zamykane, którym uda się nieco ukryć nasz bałagan. Żeby dobrze dopasować meble, oczywista rzecz, należy obmierzyć łazienkę i mniej więcej zaplanować gdzie jaki element wyposażenia będzie stał. Kiedy już mamy wszystkie potrzebne dane możemy udać się do sklepu stacjonarnego lub odwiedzić sklep internetowy producenta. Ten moment będzie kluczowy. Teraz powinniśmy się zastanowić, jakie meble będą najlepiej pasować, między innymi kolorystycznie, do naszej łazienki?

Wszystko pod ręką
Wszystko pod ręką

Gotowy zestaw?

Jeśli nie mamy doświadczenia w projektowaniu i urządzaniu łazienki dobrze będzie zdać się na doświadczenie projektanta i producenta mebli i kupić gotowy zestaw mebli do naszej łazienki. O elementach typowego zestawu pisałem powyżej, chociaż jeśli mamy naprawdę małą łazienkę możemy zrezygnować z niektórych elementów, a jeśli dysponujemy dość przestronną łazienką możemy zduplikować niektóre z nich. Łatwiej nam będzie, jeśli podzielimy sobie łazienkę na część sanitarną i wannowo- prysznicową. W każdej z nich stanąć mają odpowiednie elementy po to, aby potrzebne rzeczy były w zasięgu ręki podczas kąpieli i korzystania z toalety. Ważna zasada podczas urządzania i meblowania łazienki jest taka, aby mimo wszystko nie kierować się wyłącznie ceną. W tej dziedzinie dość często cena przekłada się na jakość, a meble łazienkowe powinny być nie tylko estetyczne, ale i trwałe…

 

Jedno przemyślenie nt. „Jak wybrać i kupić meble łazienkowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.