Szafka pod umywalkę – dlaczego potrzebna?

Szafka pod umywalkę to jeden z podstawowych mebli będących na wyposażeniu łazienki. Może pełnić funkcję ozdobną, często jednak dobieramy ją tak, by zapewniła nam odpowiednią ilość miejsca do przechowywania akcesoriów łazienkowych, zwłaszcza gdy łazienka jest niewielka. Jakie szafki pod umywalkę są modne i funkcjonalne? Czytaj dalej Szafka pod umywalkę – dlaczego potrzebna?

Meble łazienkowe na nóżkach

Wybierając meble do łazienki, zależy nam, by były one gustowne, funkcjonalne, ale też łatwe w utrzymaniu w czystości. Prawdziwym fenomenem zwłaszcza jeśli chodzi o czystość łazienki, stały się meble podwieszane. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na ich montaż. Czy jest jakaś alternatywa? Tak, meble na nóżkach! Czytaj dalej Meble łazienkowe na nóżkach

Industrialne meble do łazienki

Styl industrialny to jeden z najmodniejszych sposobów na aranżację mieszkań, szczególnie łazienek. Minimalistyczny, nowoczesny, ale nie surowy – to chyba najtrafniejszy opis tego stylu. Jak dobrać industrialne meble do łazienki? Czym powinny się charakteryzować? I dlaczego warto się na nie zdecydować? Czytaj dalej Industrialne meble do łazienki

Meble łazienkowe – podwieszane czy stojące?

Meble łazienkowe to jedne z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Niezależnie od tego, czy dysponujemy łazienką przestronną czy też małą, musi się w niej znaleźć miejsce minimum na szafkę podumywalkową oraz słupek, w którym będziemy trzymać niezbędne akcesoria. Ostatnio bardzo modne stały się zestawy mebli podwieszanych. Ale czy tylko moda sprawia, że chętnie po nie sięgamy? Jakie zalety mają takie meble i czym różnią się od standardowych stojących? Czytaj dalej Meble łazienkowe – podwieszane czy stojące?

Bliżej natury – drewniane meble łazienkowe

Drewno to bardzo wdzięczny i zdecydowanie ponadczasowy materiał do produkcji mebli. Od jakiegoś czasu bardzo modne są także drewniane meble łazienkowe. Nawet jedna szafka z naturalnego drewna może bardzo ocieplić surowy klimat łazienki. Z dodatkiem innych naturalnych materiałów, takich jak cegła czy kamień można uzyskać naprawdę oszałamiający efekt. Zobaczmy więc, jak wykorzystać drewniane meble, akcesoria i dodatki w łazience. Czytaj dalej Bliżej natury – drewniane meble łazienkowe

Białe meble do łazienki – czy nadal na czasie?

Urządzając łazienkę, z pewnością zależy nam na uzyskaniu wspaniałego efektu. Chcemy, by była ona modna, elegancka, a jednocześnie przytulna i funkcjonalna. W ostatnim czasie prawdziwym hitem były białe meble łazienkowe i ogólnie minimalistyczne aranżacje utrzymane w bieli. Czy trend ten jest nadal na czasie? Dlaczego warto tak wyposażyć swoją łazienkę? Czytaj dalej Białe meble do łazienki – czy nadal na czasie?

Jak usunąć wilgoć i pleśń z łazienki?

Łazienka to jedyne pomieszczenie w domu tak narażone na wpływ wody, wysokich temperatur i pary wodnej. Bez właściwego zabezpieczenia najbardziej wrażliwych miejsc oraz odpowiedniej wentylacji całej łazienki szybko zagości w niej wilgoć, a w końcu grzyb i pleśń. Jak sobie z nimi poradzić, gdy już zauważymy jej początki? Czytaj dalej Jak usunąć wilgoć i pleśń z łazienki?

Jak zachować porządek w małej łazience?

Małe pomieszczenia mają to do siebie, że nawet niewielki nieporządek bardzo rzuca się w nich w oczy. Łazienka to miejsce, w którym szczególnie musimy dbać o porządek, a gdy jest nieduża, możemy odnosić wrażenie, że sprzątanie w niej to niekończąca się opowieść. Czy są jakieś sposoby, by bez większego wysiłku zachować w małej łazience ład i porządek? Czytaj dalej Jak zachować porządek w małej łazience?

Samodzielny montaż szafek łazienkowych

Szafki łazienkowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Do wyboru mamy szafki stojące lub modne w ostatnim czasie podwieszane. Jak wygląda ich montaż? Jak wykonać go samodzielnie? Sprawdź! Czytaj dalej Samodzielny montaż szafek łazienkowych

Jak dbać o drewniane meble w łazience?

Drewniane meble łazienkowe to bardzo elegancki i ponadczasowy element wystroju wnętrz. Bez wątpienia pasują one zarówno do wnętrz stylizowanych, jak i nowoczesnych. Dobrze komponują się z rozmaitymi kolorami i dodatkami. Jednak posiadając meble z drewna w łazience, trzeba umieć o nie dbać, aby po latach prezentowały się równie atrakcyjnie, co w dniu zakupu. Jak to robić? Czytaj dalej Jak dbać o drewniane meble w łazience?