Szafki czy półki?

Nie ulega wątpliwości, że ci szczęśliwcy, którzy mają do urządzenia łazienkę (najlepiej własną), mają do rozwiązania całe mnóstwo dylematów, które do rozwiązania wcale łatwe nie są. Łazienka to specyficzne pomieszczenie, które nie poddaje się później szybkim remontom typu przemalowanie czy wymiana kilku mebli. Łazienka to pomieszczenie, które powinno być starannie przemyślane. Przed urządzającym łazienkę są do rozwiązania takie sprawy jak kompozycja kolorów, wybór ceramiki, ustawienie wyposażenia oraz słynna kwestia pt. wanna czy prysznic. Rozwój nowoczesnego designu do łazienki stawia przed nami jeszcze jedną kwestię, a mianowicie szafki czy półki?

Szafki łazienkowe
Szafki łazienkowe

Dla kogo łazienka?

W kolekcjach i aranżacjach wiodących projektantów i producentów mebli znajdziemy całą gamę materiałów, barw, faktur mebli przeznaczonych do łazienki. Co ciekawe, wśród materiałów coraz częściej używanych pojawia się drewno, o czym już pisałem jakiś czas temu, a temat pewnie będzie powracał. Dobrze więc, mam niewielką łazienkę i chcę ją funkcjonalnie urządzić, co powinienem wybrać? Czy zawieszane na ścianach półki się sprawdzą, czy może lepiej zdecydować się na zamykane szafki? Wiele zależy naturalnie od naszych indywidualnych upodobań, ale także od tego, dla ilu domowników jest przeznaczona łazienka oraz czy zamierzamy podejmować wielu gości?

Ładna szafka lepsza

łazienka pełna sprytnych schowków
Łazienka pełna sprytnych schowków

Jeśli urządzamy łazienkę dla singla to z powodzeniem możemy zastosować półki na ścianach pod warunkiem jednak, że nie będzie na nich bałaganu. Z drugiej jednak strony, zamykane szafki łazienkowe pozwalają nam doskonale zapanować na chaosem w łazience. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania dla małej łazienki jest to, że duża ilość drobiazgów nie będzie przytłaczać łazienki i stworzy się wrażenie większej przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne do łazienki pozwalają nam zaoszczędzić miejsce w łazience, ukryć kosz na bieliznę i inne łazienkowe utensylia, aby nam nie zawadzały i były łatwo dostępne. Współczesne meble łazienkowe mają jeszcze jedną zaletę – otóż z całą pewnością będą swoim wyglądem cieszyć nasze oczy przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.