meble łazienkowe

Jak dbać o meble łazienkowe?

Meble łazienkowe, bez względu na to, z jakiego materiału są wykonane, narażone są na ciężkie warunki, między innymi wilgoć czy wysokie temperatury. Wszystko to może sprawiać, że będą one niszczeć zdecydowanie szybciej niż reszta umeblowania w naszym mieszkaniu. Jak więc o nie zadbać, by mimo upływu lat zachowały elegancki wygląd i intensywny kolor?

Meble łazienkowe – jak je pielęgnować?

Producenci mebli łazienkowych starają się wyjść naprzeciw potrzeb swoich Klientów, stosując zaawansowane technologie mające chronić powierzchnię mebli przed wymienionymi wcześniej szkodliwymi warunkami panującymi w łazienkach. Dzięki temu dbanie o nie jest zdecydowanie łatwiejsze. Mimo to wciąż powinniśmy być ostrożni w ich pielęgnacji. Na co zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim na rodzaj środków czystości, jakich używamy do ich czyszczenia. Zbyt agresywne środki chemiczne lub zbyt szorstkie ściereczki mogą spowodować zdarcie warstwy ochronnej z mebli i powstanie zarysowań. A tego naprawić się już nie da. Pamiętajmy więc, by stosować preparaty przeznaczone do tego celu, a także delikatne ściereczki czy ręczniki papierowe.

meble łazienkowe
Meble łazienkowe należy czyścić delikatnym detergentem i ściereczką.

Oprócz tego, czym czyścimy nasze meble łazienkowe, istotne jest także, jak to robimy. Nie jest wskazanie mycie ich na mokro ani wylewanie bezpośrednio na ich powierzchnię detergentu do mycia. Lepiej nasączyć nim ściereczkę, a następnie delikatnie przemyć meble. Po zakończeniu mycia zawsze wytrzyjmy powierzchnię mebli do sucha.

Dbaj na co dzień o meble w łazience

Oprócz sprzątania łazienki, o nasze meble łazienkowe trzeba dbać także na co dzień. Chodzi na przykład o to, by nie narażać mebli na zbyt długotrwały kontakt z wodą. Oczywiście nie da się go uniknąć całkowicie, warto jednak od razu osuszać zamoczone miejsce, aby woda nie dostała się pod warstwę ochronną i nie zniszczyła mebli. Podobnie nasza reakcja powinna być bardzo szybka, gdy przez nieuwagę wylejemy na meble łazienkowe zmywacz do paznokci czy inny środek chemiczny, który mógłby go trwale uszkodzić.

meble łazienkowe
Dbając o swoje meble łazienkowe, możemy mieć pewność, że odwdzięczą się nam pięknym wyglądem pomimo upływu lat.

To szczególnie ważne w wypadku mebli pokrytych laminatem, który jest dość delikatny. Dbając w ten sposób o nasze meble łazienkowe, możemy mieć pewność, że pomimo upływu czasu, wciąż będą prezentować się wspaniale!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.