kabina prysznicowa

Rodzaje kabin prysznicowych do łazienki

Kabina prysznicowa to ważny element wyposażenia łazienki. Jej ustawienie w dużej mierze zależy od dostępu do wody, niemniej wybór kabiny prysznicowej jest podyktowany wyłącznie naszym gustem, a także wielkością i ustawnością łazienki. Jakie rodzaje kabin prysznicowych można obecnie spotkać na rynku?

Kabina prysznicowa – klasyczna czy nowoczesna?

To, jaki rodzaj kabiny prysznicowej wybierzemy, ma wielki wpływ na komfort codziennego użytku. Powinna być ona na tyle przestronna, by móc się w niej swobodnie poruszać, a także mieć odpowiednią ilość miejsca, aby do niej wejść.
Najpopularniejsze bez wątpienia są kabiny profilowe. Profile najczęściej wykonane są z aluminium i chromowane lub polakierowane na dowolny kolor. Profile mogą być zaokrąglone lub płaskie. Można do nich dobrać brodzik również o dowolnym kształcie, a więc prostokątny, półokrągły lub kwadratowy. Taka kabina prysznicowa sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej łazience, gdyż można ją zamontować w rogu, dzięki czemu będzie funkcjonalna i łatwo dostępna.

kabina prysznicowa
Kabina prysznicowa półokrągła z brodzikiem.

Bardziej ekskluzywnymi modelami kabin prysznicowych są bezramowe konstrukcje ze szkła i zawiasów, a także kabiny z taflami szkła i małą ilością profili, najczęściej z ramą zewnętrzną lub tylko z profilami pionowymi. Choć wydają się one bardzo delikatne, użyte do ich produkcji szkło jest bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy wysokie temperatury. Ten rodzaj kabin prysznicowych idealnie sprawdzi się w łazience nowoczesnej, minimalistycznej.

kabina prysznicowa
Nowoczesna kabina prysznicowa z tafli szkła i chromowanymi wykończeniami.

Dostępne kabiny prysznicowe – czy to klasyczne, czy ekskluzywne i nowoczesne – różnią się od siebie pod względem parametrów, a także sposobem otwierania drzwi do kabiny. Mogą one być przesuwne lub otwierane – wybór zależy od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy przed kabiną. Zdecydowanie wygodniejsze są drzwi przesuwne, najlepiej sprawdzą się w małej łazience.

Jak więc widać, spośród dostępnych kabin prysznicowych mamy spory wybór. Dokonując go, warto mieć tę kwestię dobrze przemyślaną, aby zakup był dla nas zadowalający, i to pomimo upływu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.