biała łazienka

Białe meble do łazienki – czy nadal na czasie?

Urządzając łazienkę, z pewnością zależy nam na uzyskaniu wspaniałego efektu. Chcemy, by była ona modna, elegancka, a jednocześnie przytulna i funkcjonalna. W ostatnim czasie prawdziwym hitem były białe meble łazienkowe i ogólnie minimalistyczne aranżacje utrzymane w bieli. Czy trend ten jest nadal na czasie? Dlaczego warto tak wyposażyć swoją łazienkę?

Biała łazienka – dlaczego tak popularna?

Biała łazienka już od kilku sezonów nie wychodzi z mody, gdyż takie wnętrza są po prostu ponadczasowe. Niezależnie od koloru dodatków, na jakie się zdecydujemy czy ostateczną stylistykę wnętrza, białe meble łazienkowe oraz materiały wykończeniowe będą się z nimi świetnie komponować. Poza tym kolor biały kojarzy nam się z czystością, porządkiem i higieną. A czyż nie tym powinna wyróżniać się łazienka? Szczególnie dobrze w białej aranżacji prezentują się małe łazienki, w których nie ma okien. Często można takie spotkać w standardowych mieszkaniach w bloku. Ich aranżacja i rozplanowanie poszczególnych elementów wyposażenia nie należy do najłatwiejszych zadań.biała łazienka Minimalistyczna wersja takiej łazienki pozwoli nam nadać jej przytulnego wyglądu, a dominująca biel rozświetli i nieco „powiększy” ciasne wnętrze. Mała ilość dodatków będzie też praktyczna pod innym względem – łatwiej utrzymać porządek we wnętrzu, w którym wszystko ma swoje miejsce i nie ma zbędnych dekoracji obciążających aranżację. W małej łazience niestety łatwo uzyskać uczucie ciężkości i przeładowania wnętrza. Dlatego minimalistyczny styl w bieli to najlepsze rozwiązanie.

Białe meble do małej łazienki

Ważnym elementem wyposażenia w minimalistycznej łazience są białe meble. Ze względu na panujący obecny trend zestawy takich mebli znajdziemy w każdym sklepie meblowym. Istnieje też możliwość stworzenia własnego zestawu z meblami na wymiar. To praktyczne, gdy nasza łazienka ma nietypowy rozmiar lub kształt, a zależy nam na dobrym wykorzystaniu każdego metra kwadratowego.biała łazienka Praktyczne mogą być białe szafki pod umywalkę (również białą) z głębokimi szufladami. Bardzo ułatwiają uporządkowanie wszystkich łazienkowych przyborów, a jednocześnie pozwalają dobrze wykorzystać pustą przestrzeń, która pozostaje pod umywalką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.