drzwi łazienkowe

Wybieramy drzwi do łazienki

Łazienka to miejsce, w którym musi być zapewniona odpowiednia forma intymności, dlatego trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie bez drzwi. Zwykle są one solidnie wykonane, z zamkiem od strony wewnętrznej, aby korzystając z łazienki, czuć się w pełni swobodnie. Ale na co jeszcze należy zwrócić uwagę, wybierając drzwi do łazienki?

Idealne drzwi łazienkowe – czyli jakie?

Drzwi do łazienki to tak naprawdę osobna kategoria drzwi. Da się to zauważyć w sklepach budowlanych mających je w swojej ofercie. Nie jest to tylko chwyt marketingowy, którego celem jest sprzedanie najzwyklejszych drzwi drożej nazywając je drzwiami specjalnie przeznaczonymi do łazienek. Są one rzeczywiście wykonane nieco inaczej, pod kątem warunków panujących w łazienkach. Co więcej, muszą spełniać szczegółowe wymogi z prawa budowlanego. drzwi łazienkoweMuszą między innymi otwierać się na zewnątrz, mieć minimum 80 cm szerokości i 2 m wysokości w ościeżnicy, a także posiadać otwory wentylacyjne w postaci podcięcia drzwi u dołu lub specjalnych wentylacyjnych kratek montowanych również u dołu.

Jakie drzwi do łazienki wybrać?

Chociaż drzwi łazienkowe muszą spełnić kilka ważnych przepisów, ogólnie ich dobór pozostawiony jest naszemu gustowi i potrzebom. W końcu drzwi powinny stanowić spójny element wyposażenia w każdym pomieszczeniu, także w łazience. Możemy więc zdecydować, czy będą to nowoczesne, przeszklone drzwi, tradycyjne drewniane czy może białe lub w innym kolorze. Pamiętajmy, by przede wszystkim były one funkcjonalne.drzwi łazienkowe Na przykład do ciemnych łazienek bez okien zaleca się montaż drzwi z przeszkleniem lub całkiem szklane. Dzięki temu do łazienki zawsze wpadnie trochę światła z zewnątrz. Poza tym w przypadku małych łazienek takie drzwi będą sprawiać wrażenie lekkich, więc nie przytłoczą zbytnio całej aranżacji. Oczywiście szklane drzwi łazienkowe wykonuje się ze specjalnego szkła matowego lub mlecznego, przez które nic nie widać.drzwi łazienkowe

Wybór drzwi łazienkowych wbrew pozorom nie należy do najprostszych, dlatego warto nie dokonywać tego zakupu w pośpiechu. Dobrze dobrane drzwi do łazienki to gwarancja estetyki i poczucia intymności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.