dodatki

Ważne dodatki do każdej łazienki

Urządzając łazienkę, musimy podjąć wiele ważnych i mniej ważnych decyzji dotyczących rozmieszczenia sprzętów i mebli, wyboru dodatków czy kolorystyki. Wszystkie składają się na jeden spójny efekt – modną, funkcjonalną i przytulną łazienkę. O jakich dodatkach nie możemy zapomnieć, jeśli chcemy, by nasza łazienka była idealna?

Aby łazienka była wygodna

Wybierając wyposażenie do łazienki – te podstawowe i te dodatkowe – kierujemy się przede wszystkim wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Będzie to oczywiście zależne od naszych potrzeb – inaczej wyposażymy łazienkę dla rodziny z małymi dziećmi, inaczej dla osoby niepełnosprawnej, a inaczej dla seniora. Dziś omówimy sobie krótko uniwersalne rozwiązania, które mogą się sprawdzić w każdym z wymienionych przypadków. Jedną z rzeczy bardzo ułatwiających codzienne korzystanie z łazienki są praktyczne organizery. dodatki

dodatki

Sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy z łazienki korzysta kilku domowników, a każda z nich ma sporo przyborów, z których korzysta w łazience. Dzięki osobnym półkom, szufladom lub opisanym pojemnikom można zachować porządek. Ukrycie ich w ten sposób nada też wnętrzu lekkości, co jest szczególnie ważne w małych łazienkach. Im więcej rzeczy stoi na widoku, tym większe wrażenie nieładu mogą sprawiać. Dlatego w miarę możliwości zadbajmy o zamykane szafki lub modne koszyki czy pudełka, które ustawimy na półkach. Dobrym pomysłem dla małej łazienki jest wybranie wiszącej szafki z lustrem do umieszczenia nad umywalką. Takie rozwiązanie łączy w sobie dwa ważne elementy wyposażenia łazienki i dają nam swobodny dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy, na przykład kosmetyków, szczoteczki i pasty do zębów czy perfum. dodatkiUmieszczenie ich w takiej szafce zapewnia też bezpieczeństwo, gdy w domu są małe dzieci – z pewnością nie sięgną do tej szafki i nie wyjmą niczego, co mogłoby im zagrozić.

Aby łazienka była modna

Nie da się ukryć, że funkcjonalność łazienki jest tak samo ważna, jak jej wygląd. Łazienka powinna sprzyjać relaksowi i być przytulna. Taki efekt można uzyskać przy pomocy kilku prostym i niedrogim dodatkom. Jednym z nich mogą być świeczki. Zapalone wieczorem do długiej kąpieli w wannie nadadzą łazience odpowiedniego nastroju, a ich relaksujące zapachy sprawią, że poczujemy się jak w prawdziwym SPA.dodatki W nowoczesnej łazience dodatkiem nadającym jej bardzo oryginalnego i indywidualnego charakteru mogą być plakaty, zdjęcia i obrazy. Ich pojawienie się na ścianach sprawi, że wnętrze będzie bardziej przyjazne, a jednocześnie niepowtarzalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.