chromowana bateria

Jak dbać o chromowane baterie łazienkowe?

W ostatnim czasie bardzo modne stały się chromowane baterie łazienkowe. Wyglądają one pięknie i elegancko, ale przy nieodpowiedniej pielęgnacji mogą szybko stracić swój blask i piękny wygląd. Jak więc dbać o te elementy wyposażenia naszej łazienki? Czym je czyścić, a czego unikać?

Chromowana bateria łazienkowa – jakiej wymaga pielęgnacji?

Musimy mieć świadomość, że chromowana armatura jest wrażliwa i niestety mało odporna na różne czynniki zewnętrzne, z którymi na co dzień styka się w łazience. Na przykład są one nieodporne na otarcia, szorowanie czy silne detergenty chemiczne. Gdy więc będziemy czyścić je w niewłaściwy sposób, tak naprawdę przyczynimy się do ich szybszego zniszczenia. A ponieważ chromowane baterie nie należą do najtańszych, warto najpierw dowiedzieć się, jak o nie dbać, by nie musieć ich zbyt szybko wymieniać. chromowana bateriaPielęgnacja chromowanej armatury powinna być regularna. Co rozumiemy pod tym słowem? Chodzi o to, by czyścić je częściej niż raz na tydzień, kiedy to zwykle robimy ogólne porządki w łazience. A najlepiej przecierać je zawsze po skorzystaniu z nich. Dla niektórych może się to wydawać przesadą, ale tak naprawdę taki prosty zabieg bardzo ułatwi nam o dbanie o nasze chromowane baterie. Ale czym je przecierać? Najlepsza do tego celu będzie miękka ściereczka z mikrofibry. Unikajmy natomiast ostrych gąbek czy szczotek.

Jak czyścić z zabrudzeń chromowane baterie?

Oczywiście nie zawsze mamy czas skrupulatnie przetrzeć baterie łazienkowe po każdym użyciu, dlatego po pewnym czasie może na nich powstać osad z mydła i osiądą na nich inne zabrudzenia. Jak wtedy je czyścić? Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w środek czyszczący do tego typu armatury. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że w jego składzie nie ma żadnych silnych substancji chemicznych, które mogłyby uszkodzić delikatną chromową powłokę.chromowana bateria Największym błędem podczas sprzątania łazienki to korzystanie z jednego środka do mycia armatury, płytek i wanny czy kabiny prysznicowej. Tymczasem każda z tych powierzchni jest inna i potrzebuje innej pielęgnacji! Dlatego zaopatrzmy się w środek do chromowanej armatury – tylko on odpowiednio zadba o nasze chromowane baterie i sprawi, że będą one czyste, lśniące i piękne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.