kamień naturalny

Kamień naturalny w łazience na kilka sposobów

Kamień naturalny w łazience to rozwiązanie bardzo praktyczne z wielu względów. Przede wszystkim materiał ten jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia, a przy tym bardzo elegancki. Dobrze utrzymany może wyglądać jak nowy pomimo upływu szeregu lat. Jaki rodzaj kamienia naturalnego pasuje do łazienki?

Łazienka w marmurze

Jednym z najczęściej wybieranych kamieni naturalnych do wykończenia łazienki jest marmur. Choć niezbyt tani, jest niezwykle elegancki, wręcz ponadczasowy. Ponieważ każdy marmur ma swój niepowtarzalny wzór, możemy za jego pomocą swoją łazienkę uczynić jedyną w swoim rodzaju. Marmur doskonale komponuje się ze złotymi zdobieniami, dużymi lustrami w kunsztownych ramach oraz zdobionymi meblami łazienkowymi. Idealnie pasuje do wnętrz starodawnych i królewskich.

kamień naturalny
Marmur w łazience

Niestety, marmur ma też kilka wad. Na przykład może ulec zniszczeniu przy ciągłym użytkowaniu, dlatego lepiej wykorzystać go na ścianach, niż na podłodze.

Łazienka w trawertynie

Trawertyn to kolejny kamień naturalny nadający wnętrzom wręcz pałacowy wygląd. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, od jasnego beżu po ciemne brązy. Ta różnorodność sprawia, że trawertyn sprawdzi się zarówno w małych łazienkach, jak i tych przestronnych. Będzie dobrym wyborem do łazienek minimalistycznych oraz w stylu art deco.

kamień naturalny
Trawertyn w łazience

Jednak trawertyn jest mało odporny na działanie wody, dlatego nie jest wskazane umieszczać go w okolicy umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej. Jeśli bardzo nam na tym zależy, musimy zadbać o jego zabezpieczenie przed wpływem wody.

Łazienka w granicie

Granit to kamień naturalny o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Z powodzeniem można go wykorzystać także przy aranżacji łazienki. To najtrwalszy i najmocniejszy kamień naturalny z wymienionych powyżej. Co istotne, praktycznie nie wymaga żadnej impregnacji! Dlatego spokojnie można nim wyłożyć zarówno podłogi, jak i ściany łazienki, bez obaw o jego stan. Oprócz tego możemy sprawić sobie granitowy zlew bądź blat, które są bardzo modne w ostatnim czasie.

kamień naturalny
Granit w łazience

Granit pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek. Ponieważ jest dostępny w bardzo wielu odcieniach – od beżów po brązy, szarości, a nawet czerń – jest kamieniem uniwersalnym, jeśli chodzi o aranżację łazienki. Aby na dłużej zachował blask, wystarczy regularnie czyścić go środkami przeznaczonymi do granitu. Gdy akurat nie mamy takowych pod ręką, możemy użyć także zwykłego płynu do naczyń bądź spirytusu do trudniejszych plam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.