pralka

Nowoczesne pralki: parowa i bąbelkowa

Pralka to ważne urządzenie w każdym domu. W zależności od wielkości naszych mieszkań i łazienek, montujemy pralkę w łazience lub w osobnym pomieszczeniu. Nowoczesne pralki to urządzenia, które mają nam maksymalnie ułatwić prace domowe i oszczędzić nasz czas. Poznaj dwa rodzaje pralek: parową i bąbelkową.

Jak działa pralka parowa?

Pralka parowa różni się od tradycyjnych pralek zespoleniem czujnika temperatury, grzałki, zbiorników wodnych oraz wytwornicy pary. Dzięki temu podczas prania uaktywnia się proces parowania ubrań. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Prana w ten sposób odzież nie jest aż tak wygnieciona jak ubrania prane w tradycyjnej pralce. To pozwala nam zrezygnować z prasowania, a przynajmniej znacznie zmniejszyć potrzebę korzystania z żelazka. Jest to bardzo wygodne, szczególnie gdy gdzieś się spieszymy i zakładamy odzież świeżo wypraną. Z pralką parową nie będziemy musieli martwić się o nieestetyczne zagniecenia. Poza tym w tego typu pralce możemy też odświeżać ubrania lub przygotować je do prasowania. Jak to zrobić? Należy do pralki włożyć czystą i suchą odzież, załączyć funkcję parowania i już!pralka

Pralki parowe różnią się między sobą zainstalowanymi sposobami parowania. Możemy więc wybrać pralkę z funkcją pojedynczych uderzeń pary lub ciągłego parowania do systemów łączonych – wybór będzie zależeć od naszych indywidualnych potrzeb.

Jak działa pralka bąbelkowa?

W pralkach bąbelkowych zasadnicza różnica tkwi w budowie bębna. Jego odpowiednie wyprofilowanie chroni tkaniny podczas wirowania.

pralka
Bęben pralki bąbelkowej jest odpowiednio wyprofilowany.

Ponadto pralki bąbelkowe umożliwiają skuteczne pranie w niskich temperaturach, nawet w 15 stopniach. Jest to możliwe dzięki mechanizmie, który napowietrza wodę, dokładnie rozpuszczając środek piorący i usuwając plamy z odzieży. Wspomniany mechanizm redukuje również tarcia mechaniczne podczas prania, dzięki czemu ubrania nie mną się, nie mechacą i są świeże. Korzystanie z pralek bąbelkowych pozwala zaoszczędzić prąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.