Gruntowne porządki w łazience krok po kroku

Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas postanawia przeprowadzić w swoim domu gruntowne porządki. Wykonanie ich w efektywny sposób wymaga dobrego zaplanowania zajęć. Jak przygotować się do takich porządków w łazience? Od czego zacząć? Czytaj dalej Gruntowne porządki w łazience krok po kroku

Grzyb na ścianie w łazience – jak sobie z nim poradzić?

Łazienka jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na powstawanie wilgoci, a w efekcie grzyba. Gdy zobaczymy pierwsze wykwity na ścianie, mamy już pewność, że w naszym domu zawitała pleśń. Jak sobie z nią poradzić? Czytaj dalej Grzyb na ścianie w łazience – jak sobie z nim poradzić?

Jak sobie poradzić z zatkanym odpływem?

Zatkany odpływ w umywalce, prysznicu lub w wannie to problem, który niespodziewanie może spotkać każdego z nas. Często sytuacja jest na tyle nagła, że nie ma możliwości wezwać fachowca. Jak sobie poradzić samodzielnie? I jak zapobiegać na przyszłość takim awariom? Czytaj dalej Jak sobie poradzić z zatkanym odpływem?

Jak dbać o ceramikę sanitarną w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym bez wątpienia zależy nam na zachowaniu nienagannej czystości. Niestety, panująca w niej wilgoć sprawia, że osadzający się na meblach i urządzeniach sanitarnych jest o wiele bardziej widoczny. Z kolei wpływ wody i środków czystości takich, jak mydło, mogą powodować osadzanie się kamienia na niektórych elementach wyposażenia. Jak więc dbać o czystość ceramiki sanitarnej? Czy, ją myć, aby jej nie zniszczyć? Czytaj dalej Jak dbać o ceramikę sanitarną w łazience?

Hydroizolacja łazienki – jak poprawnie wykonać?

Łazienka to miejsce szczególnie narażone na wpływ wody i wilgoci. Brak podziału na strefy mokre i wilgotne oraz brak odpowiedniej hydroizolacji szybko doprowadzi do powstania w łazience pleśni i w efekcie zniszczenia jej. Jak więc temu zapobiec? Jak wykonać poprawnie hydroizolację łazienki? Czytaj dalej Hydroizolacja łazienki – jak poprawnie wykonać?

Jak odnowić fugi w łazience?

Jednym z najtrudniejszych do czyszczenia elementów w łazience są fugi między płytkami. Te cienkie, ozdobne paski bardzo szybko się brudzą, a nie czyszcząc ich regularnie narażamy je nie tylko na głęboki brud, ale nawet na zniszczenie. Jak więc dbać o fugi łazienkowe? Czytaj dalej Jak odnowić fugi w łazience?

Jak przechowywać środki czystości w łazience?

Łazienka to nie tylko miejsce, w którym codziennie dbamy o higienę. To też miejsce, gdzie najczęściej przechowujemy środki czystości. Niestety, luźno stojące wiadro z mopem czy ściereczki przewieszone przez kaloryfer to niezbyt estetyczny widok. Gdzie znaleźć na nie miejsce, gdy w naszej łazience i tak jest już niewiele miejsca? I jak je przechowywać, by ułatwić sobie sprzątanie? Czytaj dalej Jak przechowywać środki czystości w łazience?

Prawidłowa dezynfekcja łazienki

Łazienka to jedno z najczęściej i najskrupulatniej sprzątanych pomieszczeń w domu. I nie ma się co dziwić – jego specyfika sprawia, że w szybkim tempie mogą się w nim rozwinąć siedliska groźnych bakterii, a nawet uciążliwych robaków. Jak więc dbać o łazienkę, by ją odpowiednio dezynfekować? Jakich środków używać? Czytaj dalej Prawidłowa dezynfekcja łazienki

Jak dbać o płytki ceramiczne w łazience?

Płytki ceramiczne to jedne z najchętniej wybieranych materiałów do wykończenia ścian i podłóg w łazience. Są łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie oraz różnorodne, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny dla siebie kolor i wzór. Aby jednak płytki ceramiczne mimo upływu czasu prezentowały się jak nowe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jakiej? Czytaj dalej Jak dbać o płytki ceramiczne w łazience?

Osad z kamienia w łazience – jak się go pozbyć?

Sprzątanie łazienki to przede wszystkim walka z różnego rodzaju osadami pojawiającymi się na urządzeniach sanitarnych na skutek wpływu wilgoci czy na przykład mydła. Jednym z nich jest osad z kamienia, który szczególnie widać na bateriach łazienkowych, czy to przy umywalce, czy w prysznicu, czy w wannie. Nieusunięty w porę nie tylko nieładnie wygląda, ale może też spowodować trwałe uszkodzenia przedmiotów, na których się pojawił. Jak więc skutecznie walczyć z osadem kamiennym w łazience? Czytaj dalej Osad z kamienia w łazience – jak się go pozbyć?