Prawidłowa dezynfekcja łazienki

Łazienka to jedno z najczęściej i najskrupulatniej sprzątanych pomieszczeń w domu. I nie ma się co dziwić – jego specyfika sprawia, że w szybkim tempie mogą się w nim rozwinąć siedliska groźnych bakterii, a nawet uciążliwych robaków. Jak więc dbać o łazienkę, by ją odpowiednio dezynfekować? Jakich środków używać? Czytaj dalej Prawidłowa dezynfekcja łazienki

Jak dbać o płytki ceramiczne w łazience?

Płytki ceramiczne to jedne z najchętniej wybieranych materiałów do wykończenia ścian i podłóg w łazience. Są łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie oraz różnorodne, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny dla siebie kolor i wzór. Aby jednak płytki ceramiczne mimo upływu czasu prezentowały się jak nowe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jakiej? Czytaj dalej Jak dbać o płytki ceramiczne w łazience?

Osad z kamienia w łazience – jak się go pozbyć?

Sprzątanie łazienki to przede wszystkim walka z różnego rodzaju osadami pojawiającymi się na urządzeniach sanitarnych na skutek wpływu wilgoci czy na przykład mydła. Jednym z nich jest osad z kamienia, który szczególnie widać na bateriach łazienkowych, czy to przy umywalce, czy w prysznicu, czy w wannie. Nieusunięty w porę nie tylko nieładnie wygląda, ale może też spowodować trwałe uszkodzenia przedmiotów, na których się pojawił. Jak więc skutecznie walczyć z osadem kamiennym w łazience? Czytaj dalej Osad z kamienia w łazience – jak się go pozbyć?

Jak zachować porządek w małej łazience?

Małe pomieszczenia mają to do siebie, że nawet niewielki nieporządek bardzo rzuca się w nich w oczy. Łazienka to miejsce, w którym szczególnie musimy dbać o porządek, a gdy jest nieduża, możemy odnosić wrażenie, że sprzątanie w niej to niekończąca się opowieść. Czy są jakieś sposoby, by bez większego wysiłku zachować w małej łazience ład i porządek? Czytaj dalej Jak zachować porządek w małej łazience?

Jak utrzymywać czystość w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym dbamy o higienę, musi więc być ona czysta. Jednocześnie jest to miejsce, w którym bardzo szybko osiada się kurz, gdyż często panuje w nim wilgoć. Jak więc dbać o czystość łazienki w sposób prosty i szybki? Czytaj dalej Jak utrzymywać czystość w łazience?

Jak dbać o chromowane baterie łazienkowe?

W ostatnim czasie bardzo modne stały się chromowane baterie łazienkowe. Wyglądają one pięknie i elegancko, ale przy nieodpowiedniej pielęgnacji mogą szybko stracić swój blask i piękny wygląd. Jak więc dbać o te elementy wyposażenia naszej łazienki? Czym je czyścić, a czego unikać? Czytaj dalej Jak dbać o chromowane baterie łazienkowe?

Jak zwalczyć rybiki w łazience?

Łazienka posiada specyficzne warunki mogące przyciągnąć niektóre robaki, na przykład rybiki cukrowe. Często lęgną się one w trudno dostępnych, rzadko sprzątanych i wilgotnych zakamarkach, których nie brakuje w łazienkach. Co więc zrobić, gdy zauważymy w swojej łazience rybiki? Jak się ich pozbyć raz na zawsze? Czytaj dalej Jak zwalczyć rybiki w łazience?

Jak dbać o czystość kabiny prysznicowej?

Czysta, zadbana łazienka to godziny pracy i wysiłku. O ile sprzątanie małej łazienki może iść nam sprawnie, o tyle w dużej łazience może to nam zająć znacznie więcej czasu. Każdy sprzęt sanitarny, a zwłaszcza kabina prysznicowa, wymaga regularnego mycia ze względu na osady z wody i mydła. Jakich środków i metod użyć, by zrobić to w sposób nieskomplikowany, ale skuteczny? Czytaj dalej Jak dbać o czystość kabiny prysznicowej?

Jak dbać o płytki gresowe w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym szczególnie dbamy o czystość. Jednym z elementów jest dbanie o czyszczenie nawierzchni, by nie wnikał w nią brud, którego po czasie nie dałoby się już usunąć. Płytki gresowe, często wykorzystywane przy wykończeniu łazienki, to materiał szczególnie podatny na zabrudzenia. Jak więc o nie dbać? Czytaj dalej Jak dbać o płytki gresowe w łazience?

Osad z kamienia – jak się go pozbyć?

Osad z kamienia to jeden z największych problemów, jeśli chodzi o czystość łazienki. Pojawia się bardzo szybko na powierzchni baterii lub dnie brodzika, a nie czyszczony regularnie szybko może trwale uszkodzić praktycznie nowe sprzęty. Dlatego trzeba regularnie go czyścić skutecznymi metodami. A najlepsze są sprawdzone, domowe sposoby! Czytaj dalej Osad z kamienia – jak się go pozbyć?