osobna toaleta

Osobna toaleta – jak ją zaaranżować?

Rozdzielenie łazienki i toalety to coraz popularniejsze rozwiązanie. Przede wszystkim osobna toaleta oznacza większą higienę podczas korzystania z łazienki, jest też bardziej funkcjonalna. Niemniej zaprojektowanie tak niewielkiego pomieszczenia, jakim jest samodzielna toaleta, to nie lada wyzwanie. O czym należy pamiętać?

Dobór miski sedesowej do samodzielnej toalety

Najważniejszą częścią wyposażenia toalety jest oczywiście miska sedesowa. Jej wybór nie może być kwestia przypadku, szczególnie gdy dysponujemy niewielką powierzchnią. Zatem wybierając właściwy model, musimy mieć pewność, że zapewni on odpowiednią miarę komfortu jego użytkownikom. Istnieją dwa podstawowe rodzaje misek sedesowych, dzielonych ze względu na sposób montażu: te mocowane przy podłodze oraz podwieszane. Do małej samodzielnej toalety zdecydowanie bardziej sprawdzi się ceramika podwieszana.osobna toaleta60 cm x 60 cm. Z kolei optymalna wysokość górnej krawędzi muszli powinna wynosić jakieś 40 cm.

Umywalka do osobnej toalety

Kolejna niezbędna rzecz w toalecie to umywalka. Powinna się tam znaleźć, by po skorzystaniu z toalety móc od razu umyć ręce, a nie dopiero w łazience. Dzięki temu nie pozostawimy bakterii na klamce od drzwi toalety i łazienki i nie rozprzestrzenią się one dalej. Ale jaką umywalkę wybrać do toalety? Na pewno będzie to umywalka nieco inna niż standardowe modele do łazienek. Ponownie musimy zwrócić uwagę na ilość dostępnego miejsca i do tego dopasować odpowiedni model. osobna toaletaW niewielkiej samodzielnej toalecie zastosowanie znajdzie umywalka o opływowym kształcie i długości 25-35 cm. Aby wygodnie się z niej korzystało, powinna znaleźć się na wysokości jakieś 75-85 cm od podłogi. Aby uniknąć zachlapania wodą przy korzystaniu z umywalki, warto dopasować do niej baterię łazienkową. Najlepiej, aby była ona stojąca o zwartej budowie i krótkiej wylewce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.