remont łazienki

Odmień swoją łazienkę na wiosnę!

Wiosna to czas, gdy na nowo budzi się w nas chęć do życia i do zmian. To właśnie z nadejściem cieplejszych dni postanawiamy coś zmienić w swoim wyglądzie, szukamy nowego hobby albo postanawiamy coś zmienić w aranżacji swego mieszkania. To także dobry moment na mały remont łazienki!

Zmień swoją łazienkę na wiosnę

Zmiana aranżacji wnętrza to decyzja pozwalająca odświeżyć swoje cztery kąty bez większych nakładów pieniężnych. Nie chodzi tu o generalny remont, ale drobne zmiany, które razem pozwolą unowocześnić czy też całkowicie zmienić dotychczasowy klimat wnętrza. Nie inaczej jest z łazienką. Łazienka to miejsce, w którym nie spędzamy większości naszego czasu, niemniej jeśli już w niej jesteśmy, zwykle zależy nam na chwili wytchnienia, relaksu, możliwości zadbania o siebie. Przytłaczająca aranżacja czy zniszczone elementy wyposażenia mogą nam bardzo to utrudnić. Dlatego dla własnego samopoczucia warto coś od czasu do czasu zmienić. Co na przykład? Ostatnio w modzie jest zmiana koloru wnętrza poprzez malowanie płytek.

remont łazienki
Zmiana kolorystyki łazienki to świetny pomysł na odświeżenie jej aranżacji.

To bardzo oszczędne rozwiązanie, w porównaniu z ceną kucia płytek i położenia nowych. Jeżeli są one w dobrym stanie, ale znudził nam się ich wygląd, wystarczy kupić odpowiednią farbę i je pomalować. Taka drobna ingerencja może bardzo zmienić wygląd łazienki. Poza tym możemy wymienić elementy dekoracyjne na inne kolorystycznie czy stylistycznie. W łazience to właśnie dodatki nadają wnętrzu jakiegoś wyrazu, wydźwięku. Ich wymiana może nam pomóc uzyskać tak naprawdę dowolny styl.

remont łazienki
Wymiana elementów dekoracyjnych na nowe może bardzo odmienić wnętrze łazienki.

Możemy wymienić chodniki łazienkowe, ręczniki, akcesoria, takie jak dozownik na mydło czy kubek na pastę do zębów. Są to stosunkowo niedrogie rzeczy, lecz taka wymiana może sprawić nam sporo radości.

Gdy potrzebujesz małego remontu

Wiosna to także dobry czas na remont łazienki. Jeżeli zauważymy, że nasze meble łazienkowe są już nieco zużyte, można pomyśleć o ich odmalowaniu, oklejeniu lub wymianie frontów. Na pewno będzie to łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż kupowanie całkiem nowego zestawu mebli do łazienki.remont łazienki Jeżeli zauważymy, że w łazience jest kilka popękanych płytek, warto poszukać takich samych w sklepach budowlanych i je dosztukować. Wymiana kilku płytek nie będzie aż tak czasochłonna niż wymiana wszystkich. No i zdecydowanie mniej kosztuje. Jeżeli dobrze przemyślimy, co chcielibyśmy zmienić w łazience, łatwiej nam będzie zorganizować prace. Wtedy też da nam ona o wiele więcej satysfakcji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.