Nowoczesna toaleta bezrantowa – zalety i wady

Bez wątpienia każdy z nas lubi nowoczesne rozwiązania do domu, które ułatwiają życie oraz dbanie o czystość. Jeszcze do niedawna na rynku wyposażenia łazienek wybór był raczej skąpy, a producenci ograniczali się do sprzedaży jednego modelu umywalki czy miski WC, dostępnych tylko w jednym kolorze. Dziś wszystko się zmieniło. Producenci prześcigają się w tworzeniu ciekawych ofert sprzedażowych, proponując nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Jedną z nowości na rynku jest toaleta bezrantowa. Mówi się, iż ma ona zapewnić nowy poziom czystości i znacznie ułatwić dbanie o porządek w łazience. Jak sprawa wygląda w praktyce? Czytaj dalej Nowoczesna toaleta bezrantowa – zalety i wady

Miska WC stojąca lub wisząca – co wybrać?

Coraz częściej, aranżując łazienkę, bardziej skupiamy się na aspektach wizualnych i estetycznych. Tymczasem łazienka przede wszystkim powinna być funkcjonalna. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia, jaki należy wybrać jest miska WC. W sprzedaży możemy znaleźć modele stojące oraz wiszące. Na który z nich się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie? Czytaj dalej Miska WC stojąca lub wisząca – co wybrać?

Toaleta bezrantowa – hit czy kit?

Czystość i higiena w łazience to priorytet każdej gospodyni. Rozwijające się bakterie na muszli klozetowej czy innych elementach wyposażenia łazienki mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego to tak ważne, by regularnie je czyścić. Wiedzą o tym też sami producenci tych elementów sanitarnych, dlatego wychodząc naprzeciw naszym potrzebom, proponują rozwiązania maksymalnie ułatwiające dbanie o czystość. Jednym z nich jest toaleta bezrantowa. Co warto o niej wiedzieć? Jakie posiada zalety, a jakie wady? Czytaj dalej Toaleta bezrantowa – hit czy kit?

Toaleta i łazienka – razem czy osobno?

Budując dom czy remontując mieszkanie, już w początkowym etapie prac należy dokładnie zaplanować rozmieszczenie pomieszczeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienki, gdyż od tego będzie zależeć sposób montażu całej sieci wodno-kanalizacyjnej. Wiele osób zastanawia się, czy nie warto wygospodarować więcej miejsca, by osobno zaaranżować łazienkę i toaletę. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Czytaj dalej Toaleta i łazienka – razem czy osobno?

Czy warto montować w łazience bidet?

Aranżacja i planowanie wyposażenia wnętrza łazienki to zwykle proces dokonywany jeszcze podczas jej remontu. Rzadko kiedy decydujemy się na jej modernizację, gdyż przestawienie sprzętów sanitarnych bywa kłopotliwe. Dlatego też planując wyposażenie swojej łazienki, musimy dobrze się zastanowić i wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników – łazienka dla każdego powinna być wygodna i funkcjonalna. Jednym z dodatkowych sprzętów sanitarnych, który możemy zainstalować w łazience jest bidet? Kiedy warto się na niego zdecydować? Czytaj dalej Czy warto montować w łazience bidet?

Osobna toaleta – jak ją zaaranżować?

Rozdzielenie łazienki i toalety to coraz popularniejsze rozwiązanie. Przede wszystkim osobna toaleta oznacza większą higienę podczas korzystania z łazienki, jest też bardziej funkcjonalna. Niemniej zaprojektowanie tak niewielkiego pomieszczenia, jakim jest samodzielna toaleta, to nie lada wyzwanie. O czym należy pamiętać? Czytaj dalej Osobna toaleta – jak ją zaaranżować?

Funkcjonalna deska sedesowa

Strefa toaletowa w łazience to miejsce często użytkowane, i to nie tylko przez domowników. Z tego względu jej wyposażenie powinno być przemyślane. W wypadku muszli klozetowej elementem dodatkowym, który należy dobrać, jest deska sedesowa. Okazuje się, ze jej wybór nie powinien być kwestią przypadku. Funkcjonalna deska sedesowa to coś, co może znacznie ułatwić nam korzystanie z toalety oraz podnieść poziom higieny. Czytaj dalej Funkcjonalna deska sedesowa

Jak dobrać muszlę toaletową – poradnik

Wybór muszli toaletowej to jeden z ważniejszych zakupów związanych z wyposażeniem łazienki. Wbrew pozorom, taki zakup nie należy do najprostszych, gdyż w sklepie można znaleźć wiele modeli muszli, różniących się od siebie pod względem montażu, wyglądu i ceny. Co warto wiedzieć w tym temacie? Czytaj dalej Jak dobrać muszlę toaletową – poradnik

Łazienka wyposażona z myślą o osobach starszych

Wyposażenie łazienki nie powinno opierać się tylko o nasze poczucie estetyki czy jak najmniejsze koszty, ale przede wszystkim o potrzeby osób, które mają na co dzień z niej korzystać. Jeżeli remontujemy łazienkę dla osoby starszej, powinniśmy pamiętać, że może ona potrzebować dodatkowych udogodnień pozwalających jej samodzielnie z niej korzystać. Sprawdźmy więc, jak to zrobić. Czytaj dalej Łazienka wyposażona z myślą o osobach starszych

Łazienkowy zawrót głowy!

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Niezależnie od tego, jakiej jest wielkości, powinna być funkcjonalna, wygodna i czysta. W łazience nie tylko wykonujemy różne czynności higieniczne, ale też relaksujemy się, na przykład podczas długiej i aromatycznej kąpieli ze świecami, dobrym winem i książką lub z ukochaną osobą. Nic zatem dziwnego, że remontując łazienkę, przywiązujemy ogromną wagę do każdego, nawet najmniejszego elementu. Zwróćmy więc pokrótce uwagę, co koniecznie musi się znaleźć w takiej łazience idealnej. Czytaj dalej Łazienkowy zawrót głowy!