bidet

Czy warto montować w łazience bidet?

Aranżacja i planowanie wyposażenia wnętrza łazienki to zwykle proces dokonywany jeszcze podczas jej remontu. Rzadko kiedy decydujemy się na jej modernizację, gdyż przestawienie sprzętów sanitarnych bywa kłopotliwe. Dlatego też planując wyposażenie swojej łazienki, musimy dobrze się zastanowić i wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników – łazienka dla każdego powinna być wygodna i funkcjonalna. Jednym z dodatkowych sprzętów sanitarnych, który możemy zainstalować w łazience jest bidet? Kiedy warto się na niego zdecydować?

Bidet w łazience – jakie spełnia funkcje?

Aby wiedzieć, czy w naszej sytuacji oraz w naszej łazience sprawdzi się montaż bidetu, najpierw musimy się dowiedzieć, jakie ma on spełniać funkcje. Mówiąc ogólnie, bidet to urządzenie służące do podmywania się. Wyglądem przypomina coś na wzór umywalki i muszli toaletowej w jednym. Może być montowany na podłodze lub podwieszany na ścianie. Bidet jest więc urządzeniem ułatwiającym codzienne dbanie o higienę intymną. W jakich sytuacjach okaże się nader przydatny?

Kiedy warto zamontować bidet w łazience?

Bidet przyda się w domu, w którym mieszkają osoby starsze. Pozwala on, pomimo ograniczeń ruchowych, dbać o higienę i, co istotne, robić to samodzielne. Dla takich schorowanych osób w podeszłym wieku możliwość samodzielnego umycia się jest bardzo ważna.

bidet
Bidet stojący
bidet
Bidet podwieszany

Bidet okaże się też praktyczny dla osób z wrażliwą skórą, podatną na odparzenia i otarcia. Dzięki niemu tuż po skorzystaniu z toalety można szybko i sprawnie się podmyć, unikając takich nieprzyjemnych skutków. Również latem, gdy na dworze panują wysokie temperatury, bidet bardzo ułatwia odświeżenie się w ciągu dnia – można w nim nie tylko podmyć okolice intymne, ale także stopy.

Okazuje się również, że bidet jest praktyczny także w innych sytuacjach. Na przykład dzięki niemu łatwiej można napełnić wiadro wodą potrzebne podczas porządków domowych. Można też w nim wygodnie kąpać niewielkie zwierzęta domowe, na przykład króliki, szczeniaki czy kociaki.

bidet
W bidecie można kąpać niewielkie zwierzęta domowe.

Jak widać, bidet to bardzo praktyczne, choć niepozorne urządzenie sanitarne. Jeśli tylko w naszej łazience jest dostateczna ilość miejsca, warto zdecydować się na jego montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.