łazienka w stylu holenderskim

Łazienka w stylu holenderskim

Łazienki w stylu holenderskim cieszą się niesłabnącą popularnością w ostatnim czasie. Cechuje go czystość, jasność, prostota wyposażenia przy wykorzystaniu materiałów o najwyższej jakości, pochodzących wprost z natury. Sprawdź, czym charakteryzuje się styl holenderski i jak można go wykorzystać przy aranżacji wnętrza łazienki.

Styl holenderski – najważniejsze cechy

Pomieszczenia w stylu holenderskim zawsze charakteryzują się dużą ilością światła i przestrzeni. Dlatego też styl ten sprawdzi się na przykład w przestronnej łazience z oknem. Kolejną cechą typową dla stylu holenderskiego jest prostota mebli – najczęściej są one drewniane lub w kolorze białym czy czarnym. W pomieszczeniach sanitarnych utrzymanych w stylu holenderskim typowe jest też użycie luster, najczęściej kilku o dużej wielkości. Styl holenderski cechuje się wysoką jakością i trwałością. Dlatego wyposażając łazienkę w ten sposób, warto użyć materiałów typu naturalny kamień, egzotyczne gatunki drewna, stal nierdzewna, hartowane szkło czy też aluminium.łazienka w stylu holenderskim

łazienka w stylu holenderskimPatrząc na specyfikę pomieszczenia, jakim jest łazienka, użycie takich materiałów jest nie tylko stylowe, ale i praktyczne – są one bowiem odporne na działanie takich czynników, jak środki chemiczne, wysokie temperatury czy wilgoć. Poza tym w typowej holenderskiej łazience dominują kolory ziemi, czyli neutralne odcienie: biel, czerń, szarość, beż.

Styl holenderski, czyli minimalizm i prostota

Styl holenderski, podobnie jak inne style skandynawskie, charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Chcąc wydobyć piękno surowych powierzchni naturalnych tworzyw, warto postawić na umiarkowaną liczbę dodatków. Dodatki w postaci zdjęć, świec, lamp czy zdobionych luster nadadzą surowemu wnętrzu przytulności i domowego klimatu, ale w odpowiednim stopniu. I chociaż Holandia kojarzy nam się głównie z tulipanami, kwiaty są raczej mało pożądanym elementem dekoracyjnym w stylistyce holenderskiej.

łazienka w stylu holenderskim

łazienka w stylu holenderskim Styl holenderski to również sztuka łączenia elementów starych i nowych. Pozwala to na lepsze wykorzystanie dostępnych środków i zabawę w recykling pozornie zużytych już rzeczy. Nadanie im nowego życia poprzez drobne przeróbki i wykorzystanie w aranżacji łazienki nada jej bardzo oryginalnego wyglądu, a dla nas będzie całkiem dobrą zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.