mała łazienka

Mała, ale funkcjonalna łazienka – trzy sztuczki

Mała łazienka to prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o jej urządzenie i wyposażenie. Łazienka powinna być bowiem funkcjonalna, wygoda i bezpieczna. Czy da się to wszystko osiągnąć na zaledwie kilku metrach kwadratowych? Tak, jeśli skorzystamy z kilku praktycznych rozwiązań dedykowanych małym łazienkom. Przedstawiamy trzy z nich.

Podwieszane meble łazienkowe

W małych łazienkach najczęstszym problemem jest to, jak wstawić niezbędne sprzęty i meble bez zbytniego „zagracenia podłogi”. Gdy zajmiemy większą część podłogi, łazienka wyda się jeszcze bardziej ciasna i mało komfortowa. Dlatego bardzo dobrym pomysłem może być kupienie podwieszanych mebli łazienkowych. mała łazienkaW ich skład zwykle wchodzi wisząca szafka podumywalkowa oraz wiszący słupek na akcesoria łazienkowe i środki czystości. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż daje nam możliwość wyposażenia łazienki bez zabierania miejsca na podłodze. W ten sposób bardzo ekonomicznie wykorzystamy miejsce na ścianach, a jednocześnie nie pomniejszymy optycznie łazienki.

Praktyczna umywalka

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest umywalka. Korzystamy z niej kilka, jeśli nie kilkanaście razy w ciągu dnia. Doświadczenie pokazuje, że przedmioty codziennego użytku typu pasta czy szczoteczka do zębów wolimy trzymać gdzieś na widoku niż za każdym razem sięgać po nie do szafek. Dlatego umywalka wbudowana w blat to doskonałe rozwiązanie do małej łazienki. mała łazienkaDzięki temu zyskujemy więcej miejsca wokół niej, gdzie możemy ustawić niezbędne przyrządy do codziennej higieny. Dodatkowo pod umywalką można umieścić szafkę z szufladami, w której będziemy przechowywać inne potrzebne rzeczy, na przykład kosmetyki, ręczniki czy środki czystości. W ten sposób maksymalnie wykorzystujemy miejsce, w którym znajduje się umywalka.

Lustro ze schowkiem

Lustro to również niezbędny elementem wyposażenia każdej łazienki. Do małych wnętrz warto wybrać lustro ze schowkiem. mała łazienkaTakie rozwiązanie daje nam kolejny dyskretny i niezajmujący zbyt dużo miejsca schowek na potrzebne rzeczy. Tak naprawdę im więcej takich sprytnych schowków i szafek, tym łatwiej zachować porządek w łazience, szczególnie gdy korzysta z niej kilku domowników. Dzięki temu nawet mała łazienka może się okazać komfortowa i funkcjonalna dla kilkuosobowej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.