Wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca to rozwiązanie aranżacyjne stosowane niemal wyłącznie w dużych łazienkach nazywanych pokojami lub salonami kąpielowymi. Trudno się dziwić: mała łazienka w bloku z wielkiej płyty nie daje wielkich szans na wkomponowanie tego rodzaju ceramiki. Remont wymagałby zbyt wielkich zmian, na które koniecznie trzeba  by uzyskać pozwolenie spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty. Dlatego o wannach wolnostojcych myśli się już na etapie projektowania, a nie podczas remontu. No, chyba że remont dotyczy naszego własnego domu – wolnostojącego jako i ta wanna, którą mamy  w planach. Innymi słowy: wolnoć Tomu w swoim domku.

Precz z obudową

Na poddaszu
Na poddaszu

Wanna wolnostojąca to jak wanna na ekspozycji – jest widoczna dlatego musi być spektakularnie piękna. To ona „robi łazienkę” – piękna wanno you make my day! Precz z obudowami z płytek ceramicznych udającymi schody, postumenty, cokoły. Nowoczesna wanna jest piękna sama w sobie i nie potrzebuje, aby ja ukrywać pod styropianowymi czy gipsowymi bloczkami. W zależności od rozmiarów waszej łazienki, możecie ją ulokować na środku pomieszczenia albo w kąciku. A jeżeli w kąciku, to strategicznym – przy oknie z widokiem albo w okolicach kominka. Wanna wolnostojąca może mieć piękne lwie łapy, bogate zdobienia, być dwukolorowa albo przypominać ogromną balię. W łazience zaaranżowanej „na bogato” będzie przypominała swoje poprzedniczki z królewskich łaźni. W łazience ascetycznej, kusić będzie wyszukaną prostotą, zaś w łazience rustykalnej może być wykonana z egzotycznego drewna. Każda będzie głównym punktem łazienkowej aranżacji, będzie przykuwała wzrok, dlatego musi być zawsze czysta i wolna od towarzystwa porozrzucanych ręczników czy ubrań.

Dodatki

wanna wolnostojąca z piękną baterią
Z piękną baterią

Niezwykłej wannie towarzyszyć powinna ciekawa bateria – czy to mosiężna, stylizowana na wiekową, czy ultranowoczesna, kontrastująca z antycznym wyglądem samej wanny. Obydwa rozwiązania są bardzo efektowne. Aby jednak uniknąć przesytu, należy pamiętać o zasadzie minimalizmu: rzeźbiona wanna na lwich łapach plus wystylizowana do granic możliwości armatura to doprawdy za wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.