Konglomerat wkracza do łazienek

Jest najczęściej używanym elementem łazienki. To właśnie z umywalki korzystamy praktycznie podczas każdego w niej pobytu. Poranek zaczynamy zwykle od przemycia twarzy chłodną wodą i przejrzenia się w lustrze wiszącym nad umywalką. Nawet goście w domu korzystają bez skrępowania z tego wyposażenia łazienki. Dlatego umywalka powinna nie tylko zdobić, ale być też funkcjonalną oraz nie tylko być funkcjonalną, ale też zdobić. Na rynku umywalek możemy obecnie znaleźć praktycznie każdy wymarzony kształt umywalki stworzonej przy pomocy wielu materiałów. Można powiedzieć, że zwykłe umywalki ceramiczne są po prostu nudne bo nie wnoszą do wnętrza zbyt wiele, a jedynie wtapiają się w nie. W trendach widać kamień i szkło, a także drewno. Jeśli jednak szukamy czegoś nowego, a zarazem prostego i smukłego powinniśmy przyjrzeć się umywalkom z konglomeratu.

umywalki prostokątne
umywalki prostokątne

Tańsze, ale czy gorsze?

Całkiem niedawno konglomerat był uważany za dużo gorszy materiał. Jednak technologia jego wytwarzania sprawiła, że materiał ten dorównuje właściwościom materiałom z górnych półek i świetnie nadaje się również do wanien i brodzików. Jest przede wszystkim bardzo trwały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Również bardzo łatwo jest pozbyć się z niego plam. W przeciwieństwie do ceramicznych wanien i umywalek, konglomerat jest przyjemny i dosyć ciepły w dotyku. Od ceramiki różnią się również tym, że możliwość ich formowania jest nieskończona. Najlepiej jednak wyglądają w nowoczesnych, prostych geometrycznie formach i pasują do minimalistycznych łazienek.

umywalka konglomerat
umywalka konglomerat

Amao i Zuro

Najpopularniejsze są umywalki konglomeratowe o ostrych i wyraźnych krawędziach i właśnie takie znajdziemy w ofercie firmy Cersanit. Nowe linie umywalek Cersanit Amao i Zuro opierają się na prostokącie. Doskonale wpasowują się w szafki podumywalkowe oferowane przez Cersanit i różni je tylko charakter. Linia Amao jest bardziej subtelna. Jej umywalki płynnie i miękko łączą poszczególne elementy. Z kolei Zuro ma wyraźnie zaznaczoną krawędź niecki, dzięki czemu nadaje jej bardziej surowy, ale niezwykle elegancki wygląd. Każda z linii oferuje dwa wymiary umywalek, czyli 60×45 cm oraz 80x45cm. Cersanit znany jest bowiem z tego, że doskonale wpasowuje się w małe łazienki. Nie trzeba też ukrywać, że konglomerat jest tańszym materiałem i umywalki Cersanit można już w tej kategorii nabyć nawet od 350 zł. Dla tych bardziej wymagających stworzone zostały także umywalki w cenie 18 000 złotych, można takie znaleźć takie w ofercie marki Art Ceram.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.