Umywalka jak miska

Nie znam nikogo, kto z rozczuleniem wspomina czasy bez kanalizacji i bieżącej wody. Mycie się w misce, szafliku czy balii zawsze jest uciążliwe, kłopotliwe i krępujące. Ale już zaaranżowanie łazienki z umywalką w kształcie miski nablatowej – nie. Wykonana z przezroczystego szkła, kamienia czy tworzywa sztucznego zawsze wygląda efektownie. Jeśli dodatkowo jest to miska w kształcie muszli czy całkowicie asymetryczna, efekt jest jeszcze większy.

Spektakularny efekt

umywalka nablatowa
Czarna…

Umywalki nablatowe zawsze są bardzo spektakularnym elementem wystroju łazienki. Jeśli decydujecie się na nie, warto dostosować cały look pomieszczenia. Z piękną umywalką źle będzie się komponowała się stara obudowana płytkami ceramicznymi wanna typu katafalk, czy nieestetyczny brodzik prysznicowy. Aranżacja nie sprowadza się bowiem do wstawienia do łazienki designerskich mebli czy dodatków, ale na takim ich skomponowaniu w określonych warunkach przestrzennych, że do siebie pasują i dają wrażenie spójności estetycznej. Jako że w nowoczesnych łazienkach odchodzi się od przepychu, warto dobrze zaplanować towarzystwo naszej miskopodobnej umywalki. Jej rodowód jest wprawdzie plebejski, ale obecnie zalicza się już do rodziny sprzętów elitarnych i designerskich.

Stylizacja

umywalka jak miska
… lub biała

Stylizacja nowoczesnych elementów armatury łazienkowej na stare albo nadawanie im oldscholwego looku nie jest zabiegiem nowym, ale coraz chętniej przyjmowanym na własnym łazienkowym terenie. W ten prosty sposób można także tchnąć nowe życie w stare sprzęty takie jak szafki czy komody, które doskonale sprawdzą się jako miejsca do przechowywania łazienkowych drobiazgów, chemii sanitarnej, kosmetyków czy ręczników. Także stara lub stylizowana rama lustra może okazać się trafionym elementem aranżacji, nie wspominając już nawet o wiklinowym bujanym fotelu czy oprawnej w drewno lampie.

Starość starości nierówna. Stylizacja na „dawne dobre czasy” zawsze przywiewa dobre wspomnienia i nowe inspiracje. Oldschool, retro… – jak zwał, tak zwał. Byle z klasą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.