szafka pod umywalkę

Szafka pod umywalkę – dlaczego potrzebna?

Szafka pod umywalkę to jeden z podstawowych mebli będących na wyposażeniu łazienki. Może pełnić funkcję ozdobną, często jednak dobieramy ją tak, by zapewniła nam odpowiednią ilość miejsca do przechowywania akcesoriów łazienkowych, zwłaszcza gdy łazienka jest niewielka. Jakie szafki pod umywalkę są modne i funkcjonalne?

Najmodniejsze szafki pod umywalkę

Mogłoby się wydawać, że szafka pod umywalkę to mały i raczej nieistotny mebel służący głównie do podtrzymywania umywalki. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie umywalka często jest centralnym punktem w łazience, korzystamy z niej my, jak i nasi goście, zatem aranżacja przestrzeni wokół niej ma niebagatelny wpływ na całą estetykę łazienki. Warto więc dobrze przemyśleć jej dobór. W nowoczesnych łazienkach mile widziane są meble podwieszane, w tym podwieszana szafka pod umywalkę. Umywalka może być wpuszczana w blat lub nablatowa.

szafka pod umywalkę

Prosta forma i jednolity kolor szafki doskonale wkomponuje się w minimalistyczny styl. A podwieszenie jej na ścianie ułatwi jej mycie oraz przestrzeni wokół. W małej łazience z kolei unikniemy efektu przeładowania przestrzeni, wręcz optycznie ją powiększymy. Innym popularnym rozwiązaniem, we wnętrzach typu loft są szafki na nóżkach wykonane z drewna i metalu. Pasują najbardziej do umywalek nablatowych w kolorze czarnym i wnętrz, w których dominują kolory ziemi oraz eko wykończenia, na przykład drewno i kamień.

Szafka z szufladami czy półkami?

Oprócz wyglądu zewnętrznego, warto zwrócić uwagę także na wnętrze szafki pod umywalkę. Jeżeli zależy nam, by była pojemna, warto wybrać model z dwoma lub więcej szufladami. Szuflady znacznie ułatwiają uporządkowanie akcesoriów łazienkowych, takich jak kosmetyki, środki czystości czy ręczniki.

szafka pod umywalkę

Ciekawym rozwiązaniem jest też otwarta szafka z półkami, na której możemy ułożyć wiklinowe koszyki. Wygląda to bardzo estetycznie, i jest praktyczne, jeśli chodzi o zachowanie porządku w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.