porządki w łazience

Gruntowne porządki w łazience krok po kroku

Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas postanawia przeprowadzić w swoim domu gruntowne porządki. Wykonanie ich w efektywny sposób wymaga dobrego zaplanowania zajęć. Jak przygotować się do takich porządków w łazience? Od czego zacząć?

Gruntowne porządki w łazience – ustal plan

Łazienka to miejsce, które staramy się sprzątać regularnie i dokładnie, częściej niż inne pomieszczenia w domu. W końcu to w niej dbamy o swoją higienę, trudno więc wyobrazić sobie, by było w niej brudno. Istnieją jednak czynności porządkowe, których nie wykonujemy za każdym razem lub które wymagają użycia silniejszych środków czyszczących. Jak więc zabrać się do porządków w łazience? Warto rozpocząć od umycia bądź wytarcia przedmiotów, które czyścimy najrzadziej. Są to na przykład kratki wentylacyjne, łączenia instalacyjne i wszystkie inne zakamarki, do których mamy utrudniony dostęp, a w których gromadzi się kurz. Po ich wytarciu możemy mieć pewność, że nie zabrudzą się zbyt szybko, można więc je pomijać przy codziennych porządkach. Następnie warto zabrać się za najtrudniejsze zabrudzenia.

porządki w łazience

Zwykle czyścimy je stosunkowo rzadko, gdyż wymagają dużo czasu, którego nie zawsze mamy. Warto go jednak znaleźć przy gruntownych porządkach. Chodzi tu przede wszystkim o czyszczenie fug i kafelek. W fugach mogą gromadzić się nie tylko zabrudzenia, ale także pleśń, która jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Fugi skutecznie wyczyścimy szczoteczką do zębów lub specjalne parowe urządzenie.

Mycie mebli i ceramiki łazienkowej

Gdy już uporamy się z najtrudniejszymi zabrudzeniami i najrzadziej mytymi przedmiotami, możemy przejść do prac lżejszych, mianowicie przetarcia mebli łazienkowych oraz ceramiki. Przy okazji gruntownych porządków warto wytrzeć kurze nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz oraz przejrzeć zawartość szafek. Wyrzućmy przeterminowane kosmetyki i uporządkujmy te, których używamy. Pomóc mogą różnego rodzaju koszyczki do szafek i szuflad, które bardzo ułatwiają zachowanie porządku w akcesoriach łazienkowych.

porządki w łazience

Myjąc ceramikę łazienkową, pamiętajmy o korzystaniu z odpowiednich środków czystości, tak, aby nie uszkodzić delikatnej powłoki. Myjąc baterie łazienkowe, warto też użyć środków do kamienia, jeśli takowy się pojawił i dokładnie nim wyczyścić armaturę. Posprzątana w ten sposób łazienka będzie lśnić czystością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.