mała łazienka

Mała łazienka nie musi być nudna!

Każdy z nas chce czuć się dobrze w swoim mieszkaniu. Nie zawsze mamy wpływ na jego wielkość czy układ, możemy za to każde pomieszczenie zaaranżować tak, by odzwierciedlało nasz temperament i pasowało do naszego charakteru i usposobienia. Jeszcze do niedawna unikano oryginalnych rozwiązań w aranżacji łazienki, dziś jednak kochamy takie odważne posunięcia. Nawet mała łazienka może okazać się absolutnie wyjątkowa. Jak tego dokonać?

Małe wnętrza, a oryginalna aranżacja

Niejednej osobie może się wydawać, iż małe wnętrza są wręcz niemożliwe do modnego zaaranżowania. Przy ich urządzaniu trzeba przede wszystkim pamiętać, by nie zmniejszyć optycznie wnętrza, należy więc ograniczyć do minimum wyposażenie czy dodatki. Nie za bardzo można poszaleć z kolorami, a „dozwolona” paleta barw jest mocno ograniczona. Jest w tym pewna doza prawdy.

mała łazienka

Rzeczywiście, małe wnętrza łatwo przytłoczyć zbyt dużą ilością dodatków i barw, niemniej nie oznacza to, iż nie da się ich wyposażyć w sposób modny i atrakcyjny. Jak mogłoby to wyglądać na przykładzie małej łazienki?

Nie bój się odważnych detali

Skoro w małej łazience nie ma za dużo miejsca na jej „ozdobienie”, warto wybrać jeden element dekoracyjny, ale taki, który będzie się rzucać w oczy i nada ton całemu wnętrzu. Może to być wyróżnienie jednej ściany lub jej fragmentu oryginalną fototapetą do łazienki, wykonanie podłogi z płytek z ciekawym, kolorowym wzorem albo ozdobienie obudowy wanny.

mała łazienka

Pomysłów może być wiele, a ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Zachowując wszelkie zasady związane z urządzaniem małych łazienek, możemy puścić wodze wyobraźni i dobrać detale ozdobne wedle własnego upodobania.

mała łazienka

Taka łazienka bez wątpienia będzie nietuzinkowa i niepowtarzalna. Mimo małej przestrzeni, będziemy czuć się w niej naprawdę dobrze. A o to przecież chodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.