Płytki ścienne z indywidualnym nadrukiem

Wykańczając ściany łazienki najczęściej sięgamy po płytki ceramiczne. Ich wybór jest naprawdę ogromny: ilość wzorów, kolorów i faktur może nastręczać kłopotów, jeśli nie mamy sprecyzowanej wizji aranżacji wnętrza. Jeśli więc gotowe płytki wydają nam się zbyt banalne, wydają się pójściem na łatwiznę, możemy zdecydować się na wybór płytek ceramicznych lub szklanych z indywidualnym nadrukiem. Podobnie jak w przypadku fototapet czy naklejek ściennych wykonywanych na indywidualne zamówienie, także i w przypadku płytek możemy poprosić o nadrukowanie dowolnego wzoru z zasobów firmy albo z własnoręcznie wykonanego zdjęcia. Rozmiar płytek wybieramy sami, najczęściej to standardowe kwadraty 30×30 centymetrów, ale w grę wchodzi także mozaika z miniaturowych kwadracików o boku 2,2 centymetra, która na ścianie prezentuje się bardzo efektownie. Oczywiście największą wartość emocjonalną będą miały płytki zdobione zdjęciami z domowego albumu. To także gwarancja, że nasza łazienka naprawdę będzie jedyna i niepowtarzalna. Możemy wykorzystać łazienkową ścianę jako domowe archiwum – coś w rodzaju stałej wystawy, na której goszczą nasze ukochane fotografie.

Światła wielkiego miasta

Mozaika z nadrukiem

Przyzwyczajeni do fototapet z porywającymi widokami najpiękniejszych miast świata, nie bierzemy pod uwagę faktu, że widoki te równie pięknie mogą prezentować się w nowoczesnej łazience. Polegiwanie w wannie z widokiem na Manhattan czy Wieżę Eiffla może przynieść ukojenie i chwilę refleksji po ciężkim dniu. Czarnobiałe zdjęcie w skojarzeniu z prostymi surowymi industrialnymi meblami da efekt ultranowoczesnego i klarownego stylistycznie pomieszczenia.

Kicz okiełznany

Kicz w cudzysłowie

Z kolei standardowe widoki fototapetowe w rodzaju wodospadu czy plaży pod palmami doskonale prezentują się jako nadruk na płytkach wkomponowanych w ścianę z płytek jednolitych kolorystycznie. Taki obraz towarzyszący designerskiej ceramice łazienkowej i takiejż armaturze, wskazuje na świadome wykorzystanie kiczu w celach stylizacyjnych.

Nadruki na płytkach są trwale, wodoodporne i bardzo precyzyjnie odwzorowywane.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.