Nastrojowe domowe SPA

Łazienka powinna pełnić przede wszystkim funkcję miejsca, w którym się odpoczywa. Traktowanie jej jak domowej suszarni czy pomieszczenia, w którym przechowywać można rozmaite sprzęty, niemieszczące się gdzie indziej (wiadro z mopem czy deska do prasowania) przestaje już w społecznej świadomości funkcjonować. To dobrze! Powiedzenie: „pokaż mi swoją łazienkę, a powiem ci kim jesteś” ma w sobie wiele racji. Łazienka powinna być pomieszczeniem szczególnie zadbanym, estetycznie dopieszczonym i starannie zaaranżowanym. Powinna być małym (kto szczęściarz, ten rzec może: dużym) domowym SPA. W takiej łazience przyjemnie wyciągnąć się w wannie z ciepłą wodą, z lampką wina w ręku i… głową wolną od trosk.

W blasku świec

W domowym SPA
W domowym SPA

Jeśli zależy nam na wyczarowaniu w naszej łazience nastroju zbliżonego do tego, jaki panuje w gabinetach SPA z prawdziwego zdarzenia, zacznijmy od oświetlenia. Im więcej punktów świetlnych w łazience, tym lepiej – możemy przygasić światła główne i pozostawić jedynie najsłabiej świecące lampki. Możemy też zrezygnować z oświetlenia elektrycznego i oświetlić przestrzeń świecami. Aromatyczne świeczki nie tylko sprawią, że łazienka stanie się przytulniejsza, ale także zafundujemy sobie w ten sposób seans aromatoterapeutyczny. Łagodne światło sprawi, że poczujemy się rozluźnieni, wyciszeni i skupimy się wyłącznie na odpoczywaniu: żadnych gazet z bieżącymi informacjami politycznymi, żadnej kolacji na szybko – tylko wanna, piana i tańczące na ścianie cienie.

W płatkach róż

Kąpiel w płatkach róż
Kąpiel w płatkach róż

Do wody w wannie dodać możemy równie aromatyczne płatki kwiatów albo sól o ulubionym zapachu. To nie tylko zintensyfikuje wrażenia zapachowe, ale także sprawi, że dobroczynne olejki eteryczne zwiększą wrażliwość naszych zmysłów, nawilżą skórę oraz oczyszczą głowę z uporczywych myśli o kolejnym dniu pracy. To dopiero jutro…Płatki świeżych kwiatów, albo kwiatowy susz w kąpielowej soli na pewno okażą się lepszym rozwiązaniem, niż wysuszające skórę żele pod prysznic. Jeśli jeszcze włączymy w łazience relaksującą muzykę – mamy domowe SPA najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.