Najlepsze materiały na meble łazienkowe

Jeszcze do niedawna – kiedy meble w łazience nie były oczywistością, różne łazienkowe utensylia np. ręczniki, trzymaliśmy w szafkach mieszących się w innych pomieszczeniach. Takie rozwiązanie nie jest jednak ani wygodne, ani praktyczne, sprawia bowiem, że marnujemy cenną przestrzeń w mieszkaniu. Przestrzeń łazienki jest warta zagospodarowania i zaaranżowania, a na dodatek można to zrobić ładnie, pomysłowo, nowocześnie i elegancko, nadając przy tym łazience splendoru. Warto też wiedzieć – jakie szafki łazienkowe możemy kupić i wybrać to, co najlepsze do naszej łazienki.

meble w łazience
meble w łazience

Na pewno drewno do łazienki

Drewno jako materiał, z którego będzie zrobiona zabudowa naszej łazienki np. szafki, blaty czy zabudowa wanny, nadaje się fantastycznie do łazienki. Jest to jednak materiał wymagający. Drewno lite musi być świetnie zabezpieczone przed wilgocią.

Dobrze sprawdzają się meble z drewna prasowanego, w tym gatunki egzotyczne. O drewnie w łazience już pisałem, ale będziemy do tego wracać. Jasne meble drewniane świetnie będą pasować do łazienki urządzonej na biało w stylu skandynawskim lub rustykalnym.

MDF, plastik, szkło?

meble drewniane
meble drewniane

Podobnie do mebli drewnianych zachowują się meble z płyt MDF, płyt spilśnianych czy płyt wiórowych. Tu jednak także trzeba pamiętać o zabezpieczeniu mebli lakierem lub fornirem. Jeśli zamierzamy kupić meble fornirowane do łazienki, to przyjrzyjmy się uważnie krawędziom, ponieważ są one najbardziej narażone na wilgoć i wodę.

Meble plastikowe nie mają najlepszej renomy wśród mebli łazienkowych, ale mają liczne zalety. Łatwość montażu, pełna odporność na wodę i prostota utrzymania w czystości to niewątpliwie zalety mebli łazienkowych z plastiku. Nie są one jednak, trzeba to przyznać, zbyt trwałe.

Meble w całości szklane należą do rzadkości, być może z powodu ceny, bo jako materiał szkło jest do łazienki wprost idealne. Szkło w łazience łączy się dobrze z niemal każdym opisanym powyżej materiałem. Urządzając łazienkę można ze sobą łączyć różne materiały, a to daje nam pełną wolność w doborze wystroju. Wszystko zależy od naszego portfela oraz dobrego gustu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.