Dodatki do łazienki

Dlaczego dodatki i akcesoria są takie ważne w naszej łazience? Drobiazgi, do których często nie przywiązujemy uwagi, tymczasem można włożyć w aranżację łazienki całe serce i mnóstwo środków. Można zrobić remontową rewolucję, pomalować ściany, ułożyć nowe kafelki, zrobić podłogę, wstawić nowe meble i zmienić armaturę, ale wszystko na nic – jeśli nie uzupełnimy wystroju łazienki ładnymi i funkcjonalnymi dodatkami. Bez dodatków łazienka będzie zawsze wydawać się niepełna, ale jeszcze gorzej będzie – jeśli elegancką łazienkę będziemy próbowali uzupełnić tandetnymi dodatkami np. brzydką mydelniczką czy niepasującym do reszty wieszakiem.

Może być wyraziście w łazience

Czasem, urządzając łazienkę warto postawić na kontrast, jeśli na przykład nasza łazienka urządzona została w łagodnych stonowanych barwach, zafundujmy sobie akcent w postaci wyrazistych kolorystycznie, mocnych akcesoriów. Kubek do mycia zębów, podajnik na mydło, wieszak w oryginalnym charakterze przyciągną uwagę i dodadzą wnętrzu charakteru. Ważne, aby elementy wyposażenia choćby w najmniejszym stopniu łączyły się z dodatkami w spójną aranżację. Można je zresztą dopasować również z uwagi na materiał, z którego są zrobione. Dzisiaj możemy sięgnąć po stylowe dodatki z drewna, szkła, kamienia czy stali.

kolorowy wieszak
kolorowy wieszak

W jednym stylu

Na pewno najlepszym wyborem będzie wybranie akcesoriów łazienkowych z jednej linii. Rozwiązanie, w którym każdy element wystroju jest z zupełnie innej bajki jest trudne do zrealizowania i udaje się niezwykle rzadko. Na szczęście dla nas, producenci wyposażenia łazienek oferują oprócz pojedynczych akcesoriów, także całe zestawy pasujące do produkowanej przez nich ceramiki, mebli czy luster. Łazienkowe akcesoria powinny uzupełniać całość naszego pomysłu na łazienkę, ale i nadawać styl całemu wnętrzu. Za pomocą dodatków stworzyć możemy w łazience naprawdę niepowtarzalny nastrój i podkreślić indywidualizm aranżacji naszej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.