Pomysły na szafki w łazience

Łazienka mała czy duża to pomieszczenie, które nigdy nie będzie wystarczająco obszerne. Dlatego tak ważne jest plan na wykorzystanie przestrzeni. Dobra aranżacja czyli taka, której elementy będą się wzajemnie uzupełniać tworząc spójną wizję. O doborze kolorów i sposobach na powiększenie optyczne małej łazienki pisałem już i wkrótce znów napiszę. Tym razem skupmy się jednak na meblach. Jakie meble wybrać do łazienki? Poniżej podpowiadam kilka ciekawych rozwiązań na pomysłowe szafki łazienkowe.

Podwieszana szafka pod umywalkę
Podwieszana szafka pod umywalkę

Drewno, stal, tworzywa sztuczne 

Meblom w naszej łazience grozi przede wszystkim wilgoć oraz szybkie zmiany temperatury. Jeśli więc decydujemy się na meble drewniane, pamiętajmy o wyborze dobrego drewna. Gatunki drewna rodzimego, które sprawdzą się w łazience to dąb, jesion czy modrzew. Wśród gatunków drewna egzotycznego należy wymienić dość drogie, ale przynoszące świetne efekty wizualne drewno tekowe oraz bambus.

Jeśli mamy małą łazienkę, warto skorzystać z pomysłu na meble na nóżkach, a nie stojące bezpośrednio na podłodze. Da nam to wrażenie lekkości poprzez oderwanie bryły mebla od podłogi. Wybierając stal, szkło lub tworzywa sztuczne, warto rzucić łaskawym okiem na konstrukcje ażurowe i półprzezroczyste, co daje podobny efekt przestrzenny jak rozwiązanie opisane powyżej.

Meble w górę czyli szafki podwieszane

Szafka podwieszana z szuflladą
Szafka podwieszana z szufladą

Meble podwieszane to dobre rozwiązanie z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce, a to przecież jeden z nadrzędnych naszych celów przy aranżacji pomieszczenia. Po drugie umieszczenie szafek na ścianach pomaga optycznie powiększyć przestrzeń w pomieszczeniu. Wreszcie po trzecie względy estetyczne i higieniczne, bo przy meblach podwieszanych łatwiej nam będzie zadbać o czystość podłogi, co przecież ma niebagatelne znaczenie. Montaż mebli nad podłogą pomoże je ochronić wraz z zawartością w przypadku awarii i zalania pomieszczenia.

Zatem wybór szafki do łazienki wbrew pozorom nie jest łatwy, ponieważ meble należy dopasować do aranżacji wnętrza i wszystkich elementów wykończeniowych. Szafki łazienkowe powinny zawierać odpowiednią ilość półek, przegródek, szuflad – warto zadbać więc o ich funkcjonalność oraz użyteczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.