Prosta alternatywa dla płytek

Płytki ceramiczne, choć jak do tej pory najpopularniejsze, mogą się znudzić. Mogą również zwyczajnie nie pasować właścicielowi do jego wnętrza łazienki. Bardzo prostą, aczkolwiek ciekawą alternatywą są inne materiały, które do tej pory pojawiały się w łazience, lecz w innej postaci. Czy to drewno, szkło, czy też specjalne tworzywo, wszystko to może z powodzeniem zastąpić łazienkową glazurę. Może również świetnie się z nią łączyć i doskonale do niej pasować, jeśli wszystko będzie zaprojektowane z głową i smakiem.

Szklane panele
Szklane panele

Szklane inspiracje


Łazienka, jak wiadomo, jest miejscem niewdzięcznym do sprzątania. Wyczyszczone z kamienia powierzchnie będą i tak za jakiś czas pokrywać się drobnym nalotem. Niektóre powierzchnie jednak tracą na atrakcyjności po wielokrotnym użyciu detergentów. Jednak nie szkło, które jest coraz bardziej popularne w każdym pomieszczeniu mieszkania. Teraz także wkracza do łazienek. Jest nie tylko łatwe do czyszczenia, ale też nie traci na wyglądzie po kontakcie ze środkami czyszczącymi. Oferta paneli szklanych jest coraz bogatsza w nowe kolory i wzory. Świetnie prezentuje się bardzo efektowne szkło lakierowane, które dostępne w kilkunastu odcieniach potrafi odmienić łazienkę i nadać jej niepowtarzalny klimat. Za szkłem możemy umieścić wszystko, co zechcemy: zdjęcie zachodu słońca, morza, kropli deszczu, rafy koralowej, Elvisa czy nawet własnych dzieci. Szklane panele mocowane są na kilka sposobów do ścian. Najczęściej specjalnymi śrubami przechodzącymi przez otwór wywiercony w szkle lub też umieszczane są w specjalnych metalowych albo drewnianych ramach. Szkło można również przykleić, jednak tylko, gdy jest nieprzeźroczyste.

drewno na podłodze
drewno na podłodze

Drewno miłe dla oka

Jeszcze do niedawna łazienki, czyli miejsca ciepłe i przepełnione wilgocią nie kojarzyły się z drewnem. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i dostępowi do specjalnych gatunków drewna możemy ocieplić wnętrze łazienki właśnie tym materiałem. Jest on jednak materiałem wymagającym najwięcej zachodu. Drewno do łazienki powinno być bardzo starannie wysuszone i ekstremalnie zaimpregnowane, gdyż żadna wilgoć nie ma prawa dostać się jego środka. Najlepsze będą gatunki egzotyczne, czyli twarde i oleiste. One już same w sobie są w pewnym stopniu naturalnie zaimpregnowane. Jednak każde drewno w łazience wymaga pokrycia odpowiednim lakierem, lakierobejcą lub specjalną farbą do drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.