Płytki ceramiczne sprzyjające zdrowiu

Wybierając element wyposażenia łazienek na pierwszym miejscu zwykle stawiamy funkcjonalność, a na drugim wygląd lub na odwrót. Teraz możemy również zadbać o ten niewidzialny aspekt urządzania łazienki poprzez położenie na ścianach i podłogach tego pomieszczenia antybakteryjnych płytek ceramicznych. Bakterie, jak każdy wie, to dosyć złośliwe stworzenia, których nie zobaczymy gołym okiem, jednak potrafią wyrządzić nam wiele szkody. Oczywiście przestrzegając odpowiednich zasad higieny oraz dezynfekując łazienkę odpowiednio często, na pewno unikniemy konsekwencji stykania się z tymi złymi bakteriami. Jednak, czemu nie pójść krok na przód i nie tylko niszczyć bakterie, które już się zdążyły namnożyć, ale przede wszystkim zapobiegać ich rozwojowi.

antybakteryjne płytki ceramiczne
antybakteryjne płytki ceramiczne

Nadtlenek tytanu, poproszę!

W czasach, kiedy prawie wszystko pokrywa się substancjami antybakteryjnymi, musiało dojść do tego, że stworzone zostaną płytki, które same się czyszczą. Ich działanie polega na fotokatalizie. Płytka ceramiczna pokryta jest dwutlenkiem tytanu, który przy naświetleniu światłem słonecznym lub sztucznym z promieniami UV, powoduje utlenienie szkodliwych substancji organicznych. Proces ten unieszkodliwia je. Każda płytka pokryta tym związkiem chemicznym zostaje odkażona poprzez usunięcie bakterii, a także powoduje oczyszczanie powietrza z substancji zarówno organicznych, jak i nieorganicznych, oczywiście szkodliwych. Pokrycie płytek dwutlenkiem tytanu jest coraz bardziej popularne i powszechnie stosowane nie tylko w łazienkach. Korzystają z nich szpitale, hotele, restauracje i inne obiekty użyteczności publicznej.

 

Umyć i utrzymać w czystości 

porządek przede wszystkim
porządek przede wszystkim

Właściwości antybakteryjnych płytek ceramicznych w naszych łazienkach są coraz bardziej doceniane. Dzięki nim sprzątanie jest łatwiejsze. Na powierzchniach płytek zanieczyszczenia osadzają się dużo wolniej, a część z nich zostaje zniszczona. Oczywiście w końcu trzeba będzie posprzątać, lecz płytki takie sprząta się dużo łatwiej i szybciej. Nie ma potrzeby również dezynfekowania powierzchni silnymi środkami z chlorem. W łazienkach, gdzie wszechobecna wilgoć wciąż sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, a co za tym idzie tworzeniu brzydkiego zapachu, który ciężko jest zlokalizować, takie płytki ceramiczne dają wysoce zauważalne efekty. Brak nieprzyjemnego zapachu oraz nieestetycznych nalotów na płytkach to bardzo dobre argumenty położenia tych płytek w swojej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.