Ściana nad wanną – jak ją zaaranżować?

Aranżacja mieszkania zwykle ma na celu wyrażenie naszego temperamentu i upodobań. Jeśli chcemy, by nasza łazienka była jedyna w swoim rodzaju, warto wprowadzić do niej akcent, który nada jej wyjątkowego wyrazu. Duży potencjał aranżacyjny ma chociażby ściana znajdująca się za wanną. W jaki sposób ją ozdobić, by przyciągała wzrok i stanowiła główną atrakcję w łazience? Czytaj dalej Ściana nad wanną – jak ją zaaranżować?

Trójwymiarowa ściana w łazience – oryginalnie i nowocześnie

Już dawno minęły czasy, gdy każda łazienka wyglądała jednakowo. Dziś mile widziane są w niej najróżniejsze, najbardziej odważne aranżacje wnętrz sprawiające, że łazienka wygląda nowocześnie i elegancko. Jednym z oryginalnych pomysłów jest ściana w 3D, czyli trójwymiarowa okładzina ścienna. Jak można ją wykorzystać w łazience? Czytaj dalej Trójwymiarowa ściana w łazience – oryginalnie i nowocześnie

Jak dbać o płytki ceramiczne w łazience?

Płytki ceramiczne to jedne z najchętniej wybieranych materiałów do wykończenia ścian i podłóg w łazience. Są łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie oraz różnorodne, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny dla siebie kolor i wzór. Aby jednak płytki ceramiczne mimo upływu czasu prezentowały się jak nowe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jakiej? Czytaj dalej Jak dbać o płytki ceramiczne w łazience?

Jak zamontować płytki na nierównym podłożu?

Jednym z częstych problemów, jakie pojawiają się podczas remontu łazienki, jest nierówne podłoże, na które trzeba położyć płytki łazienkowe. Nie można tego zignorować, gdyż płytki położone na takim podłożu szybko popękają i odpadną. Jak więc poradzić sobie z tym? Jak szybko i solidnie położyć płytki, mimo nierównej powierzchni? Czytaj dalej Jak zamontować płytki na nierównym podłożu?

Mozaika w łazience – jak ją wykorzystać?

Mozaika to sposób zdobienia polegający na tworzeniu obrazu lub ornamentu z ułożonych blisko siebie niewielkich kolorowych elementów, na przykład małych płytek ceramicznych lub fragmentów szkła. Taki sposób zdobienia i wykończenia ścian jest bardzo popularny w łazienkach. Dlaczego? Czytaj dalej Mozaika w łazience – jak ją wykorzystać?

Wybieramy płytki do małej łazienki

Wyposażenie małej łazienki bywa kłopotliwe, gdyż nie każda faktura, kolor czy rozmiar poszczególnych elementów będzie do niej pasował. A nieodpowiednie dobranie wyposażenia sprawi, że łazienka będzie sprawiała wrażenie zagraconej, a co za tym idzie, niefunkcjonalnej. Jedną z kwestii, którą trzeba przemyśleć już na początku aranżacji małej łazienki jest dobór płytek. Co warto wiedzieć na ten temat? Czytaj dalej Wybieramy płytki do małej łazienki

Jak dobrać silikon do łazienki?

Łazienka to miejsce bardzo podatne na powstawanie wilgoci oraz pleśni, dlatego przy jej wykończeniu należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Miejscami wyjątkowo narażonymi na powstanie pleśni są fugi, czyli wypełnienia między płytkami na podłodze i ścianach. Najlepszą metodą zabezpieczenia jest użycie silikonu uszczelniającego. Ale jaki rodzaj silikonu wybrać? Czym się kierować przy zakupie? Czytaj dalej Jak dobrać silikon do łazienki?

Pomysły na ściany i podłogi w łazience

Dla wielu z nas oczywiste jest, że w łazience na ścianach i podłodze mają znaleźć się płytki. Wynika to głównie z warunków panujących w tym pomieszczeniu – duża wilgoć i wpływ wody sprawia, że nie każdy materiał nadaje się na wykończenie ścian. Ale czy istnieje coś, co mogłoby zastąpić płytki w łazience? Co zrobić, by nasza łazienka była oryginalna? Sprawdźmy! Czytaj dalej Pomysły na ściany i podłogi w łazience

Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

Wilgoć to jedna z tych rzeczy, o które bardzo łatwo w łazience, zwłaszcza w takiej bez okien. Kilkuminutowa kąpiel w gorącej wodzie sprawia, że para wodna osiada na wszystkim i może utrzymywać się przez jakiś czas. Niestety, zbyt długo utrzymująca się wilgoć w łazience może mieć złe skutki, na przykład pojawienie się pleśni. Jak więc ochronić łazienkę przed nadmierną wilgocią? Czytaj dalej Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

Samodzielna wymiana popękanych płytek

Pękające płytki łazienkowe na ścianach lub podłodze to dość powszechny problem. Nie dotyczy on jednak jedynie strony estetycznej. Popękane płytki mogą bowiem zbierać i wchłaniać wodę, co może spowodować kolejne zniszczenia, a także powstanie wilgoci i pleśni. Dlatego wymiany popękanych płytek warto nie odkładać na później. Co więcej, taką naprawę można wykonać samodzielnie. W jaki sposób? Czytaj dalej Samodzielna wymiana popękanych płytek