narożna łazienka

Narożne sprzęty sanitarne

Pozostajemy w temacie małych łazienek i ich urządzania. Dziś trochę o sprzętach sanitarnych. Które wybrać, by swobodnie je pomieścić, a nie zagracić łazienki? Jak gospodarować przestrzenią, gdy staramy się je ulokować? Dużym ułatwieniem będzie wybranie narożnych umywalek, kabin prysznicowych czy kompaktów WC. Przeanalizujmy, dlaczego.

Narożna umywalka

narożna umywalka
Narożna umywalka.

Umywalka jest potrzebna w łazience chociażby do mycia dłoni. Istnieje kilka sposobów zabudowy umywalek, ale wersja narożna jest najbardziej optymalna dla małych łazienek. Możemy w ten sposób zamontować samą umywalkę lub w zestawie z szafką narożną. Z szafką będzie prezentować się estetyczniej, a przy tym będziemy mogli schować w niej jakieś drobiazgi czy przybory higieniczne. Jeśli mamy natomiast osobno łazienkę i toaletę i chcemy ją zamontować w toalecie, możemy wybrać małą wersję, która zmieści się w naprawdę wąskim pomieszczeniu.

Narożna kabina prysznicowa

narożna kabina
Narożna kabina prysznicowa.

Tak naprawdę większość kabin prysznicowych i brodzików występuje w wersji narożnej. Jest to funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Kabina może być ścięta lub zaokrąglona, wtedy pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Jeden jej bok musi mieć więcej niż 80 cm szerokości. Obecnie bardzo popularne są wersje 90 cm x 90 cm. W zależności od tego, czy kabina ma drzwi otwierane czy rozsuwane, przy montażu trzeba też zwrócić uwagę na przestrzeń przed jej wejściem. Bez tego mogłoby się okazać, że kabiny nie da się otworzyć z powodu braku miejsca. Stąd też najczęściej wybieramy drzwi rozsuwane, bo w ich przypadku w ogóle nie ma tego problemu.

Narożna miska WC

narożny kompakt wc
Narożny kompakt WC.

Narożna miska WC to dość rzadkie rozwiązanie. Ale w ostatnim czasie da się zauważyć w sklepach gotowe narożne stelaże podtynkowe i kompakty, które znacznie ułatwiają montaż narożny. Dlaczego warto wybrać ten rodzaj WC? Bo on również pozwala zaoszczędzić miejsce. Przykładowo: aby zamontować narożny stelaż, potrzebne jest nam 60 cm ścianki, natomiast w wypadku klasycznego stelaża – 80 cm. To spora różnica, gdy zależy nam na ergonomicznym wyposażeniu małej łazienki. Narożne urządzenia sanitarne są więc dobrym wyjściem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.