wanna z hydromasażem

Zalety i wady wanny z hydromasażem

W dzisiejszych czasach relaks to coś niezwykle pożądanego po ciężkim i stresującym dniu pracy. Nowoczesne sprzęty domowe pozwalają nam zamienić zwykłe codzienne czynności w przyjemność i źródło odprężenia. Przykładem może być wanna z hydromasażem. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Zalety wanny z hydromasażem

Wanna z hydromasażem ma wiele zalet. Jedną z nich jest duża dostępność tych produktów za coraz niższe ceny. Kiedyś kojarzyła się ona z luksusem, dziś każdy z nas może sobie pozwolić na jej zakup, jeśli tylko ma na nią miejsce w łazience. 😉 Bez wątpienia wanna z hydromasażem daje nam możliwość stworzenia małego domowego SPA, z którego możemy korzystać właściwie o każdej porze. Osoby narażone na stres czy też wysiłek fizyczny docenią relaksacyjne i odprężające działanie hydromasażu. Zaleca się go także osobom mającym kłopoty z krążeniem krwi lub kręgosłupem, gdyż jest to masaż zdrowotny. Na przykład bicze wodne działają odprężająco i rozluźniająco, a masaż bąbelkami poprawia krążenie i ujędrnia skórę, zatem stanowi świetną broń do walki z cellulitem czy rozstępami.

wanna z hydromasażem
Wanna z hydromasażem

Nawet osoby w podeszłym wieku mogą bez obaw używać wanny z hydromasażem. Taki zabieg z pewnością wzmocni skórę, pobudzi krążenie krwi, dzięki czemu zyskamy więcej siły do działania. Istnieje wiele rodzajów wanien z hydromasażem, ale o nich opowiem w innej notce. Niemniej bez względu na to, jaki rodzaj wybierzemy, mamy gwarancję przyjemnej formy relaksu, a nawet zdrowotnych zabiegów.

Wady wanny z hydromasażem

Jak wszystko na świecie, również wanny z hydromasażem mają swoją „drugą stronę medalu”. Niektórzy zauważyli, że wanny z hydromasażem posiadają głośno pracującą pompę. Jest ona w niektórych przypadkach na tyle głośna, że może odebrać przyjemność płynącą z kąpieli. Poza tym wanna z hydromasażem wymaga też specjalnego traktowania, na przykład częstszej dezynfekcji, co dla niektórych osób jest kłopotliwe. Ale i tutaj producenci wanien nie zawiedli, gdyż dostępne są już modele z wbudowanym systemem automatycznego czyszczenia. Wanna z hydromasażem nie nadaje się też do długich kąpieli, gdyż temperatura wody używanej podczas zabiegów rehabilitacyjnych i relaksacyjnych jest stosunkowo niska. Jeżeli więc chcemy cieszyć się długimi, ciepłymi kąpielami w naszej wannie, warto od razu pomyśleć o zakupie podgrzewacza wody.

Jak więc widać, większość „pozornych” wad wanien z hydromasażem da się zniwelować za odpowiednią dopłatą. Decydując się na zakup tego produktu, nie bójmy się pytać sprzedawcy o rzeczy, które nas interesują w tym temacie. Wtedy unikniemy dokonania złego zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.