Wszystko, co musisz wiedzieć o umywalkach łazienkowych

Umywalka to jedno z podstawowych urządzeń sanitarnych w naszej łazience. Choć wybór konkretnego modelu może wydawać się prosty, wcale taki nie jest. Na rynku bowiem mamy szeroki wybór umywalek, różniących się od siebie nie tylko stylem czy wymiarami, ale także sposobem montażu oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Co więc warto wiedzieć o umywalkach, zanim kupimy model idealny dla siebie? Czytaj dalej Wszystko, co musisz wiedzieć o umywalkach łazienkowych

Łazienka z umywalką dla dwojga – jak zaaranżować?

Łazienka to miejsce, w którym każdego poranka spędzamy sporo czasu, szykując się do pracy czy do szkoły. Często robimy to w pośpiechu, by inni domownicy też zdążyli z niej skorzystać przed wyjściem. Dlatego remontując łazienkę, warto pomyśleć czy w strefie umywalki nie zaaranżować miejsca dla dwojga. Dlaczego warto to zrobić? I jak zaaranżować taką łazienkę? Czytaj dalej Łazienka z umywalką dla dwojga – jak zaaranżować?

Kolorowe umywalki do łazienki – hit czy kit?

Klasyczna ceramika łazienkowa ma kolor biały. To najpopularniejsze i najbardziej dostępne wyposażenie łazienki, pasujące do każdego wnętrza. Biała ceramika łazienkowa kojarzy się z czystością, jest elegancka i estetyczna. Czasem jednak chcemy coś zmienić, wybrać do swojej łazienki bardziej oryginalne wyposażenie. Czy umywalki w kolorze innym niż biel będą dobrym wyborem? Czytaj dalej Kolorowe umywalki do łazienki – hit czy kit?

Umywalka z kompozytu – zalety

Wyposażenie sanitarne łazienki jest wysoce eksploatowane, dlatego powinno być wykonane z solidnych materiałów. Jednocześnie zależy nam na utrzymaniu atrakcyjności wnętrza. Umywalka kompozytowa odpowiada na te potrzeby. Zobacz, dlaczego warto ją wybrać! Czytaj dalej Umywalka z kompozytu – zalety

Czarna bateria łazienkowa – do czego pasuje?

Nowoczesna łazienka łączy w sobie naturalne materiały z odważnymi kolorami podkreślającymi oryginalność wnętrza. Coraz popularniejsze stają się nietypowe rozwiązania, na przykład kolorowa ceramika łazienkowa czy baterie łazienkowe w mocnych odcieniach. Czarna bateria to w ostatnim czasie prawdziwy hit, jeśli chodzi o aranżacje łazienek. W jakim wnętrzu się sprawdzi? Jak wkomponować ją w resztę elementów wyposażenia? Czytaj dalej Czarna bateria łazienkowa – do czego pasuje?

Kolorowa ceramika łazienkowa – hit czy kit?

Nowoczesna łazienka może być zaaranżowana na wiele sposobów. Jednym z modnych dodatków jest kolorowa ceramika łazienkowa, na przykład kolorowa umywalka. Na ogół do łazienek wybieramy białą ceramikę, i właśnie taka jest dostępna głównie na rynku. Ale kiedy warto zdecydować się na umywalkę w innym kolorze niż biały? Jaki da to efekt? Czytaj dalej Kolorowa ceramika łazienkowa – hit czy kit?

Najmodniejsze umywalki w tym sezonie

Umywalka to ważny element wyposażenia każdej łazienki. Pełni nie tylko funkcję sanitarną, ale coraz częściej także dekoracyjną. Nic więc dziwnego, że aranżując łazienkę, szukamy sprzętów, które swoim wyglądem wpasują się w całą stylistykę. Do nowoczesnej łazienki szukamy nowoczesnej, minimalistycznej umywalki. Co oferuje nam w tej kwestii rynek? Czytaj dalej Najmodniejsze umywalki w tym sezonie

Baterie termostatyczne – jakie są ich zalety?

Dobór baterii łazienkowych to bardzo ważna sprawa, choć może wydawać się, że są one jedynie drobnym dodatkiem. Tymczasem to, na jaką baterię się zdecydujemy, może wpłynąć na wiele kwestii, między innymi oszczędzania wody. W ostatnim czasie popularne stają się baterie termostatyczne. Co je wyróżnia? Jakie mają zalety? Czytaj dalej Baterie termostatyczne – jakie są ich zalety?

Montaż umywalki nablatowej

Umywalki nablatowe to w ostatnim czasie chętnie wybierany model umywalki do łazienki. Jest to rozwiązanie zarówno modne i nowoczesne, jak i praktyczne, zwłaszcza w niedużych łazienkach. Ale jak należy zamontować umywalkę nablatową? I na co w ogóle zwrócić uwagę przed jej zakupem? Sprawdźmy! Czytaj dalej Montaż umywalki nablatowej

Zarysowana umywalka lub wanna – jak temu zaradzić?

Codzienne użytkowanie łazienki naturalnie sprawia, że jej wyposażenie z czasem się zużywa. Jednym z częstych mankamentów jest zarysowanie wanny bądź umywalki. Takie zarysowania nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale też naruszają specjalną, ochronną powłokę. Dlatego też nigdy nie możemy ignorować pojawienia się takich rys, zwłaszcza dużych i głębokich. Jak można zapobiegać zarysowaniu ceramiki łazienkowej? I co zrobić, gdy do zarysowań już dojdzie? Czytaj dalej Zarysowana umywalka lub wanna – jak temu zaradzić?