kabina prysznicowa

Jak dbać o czystość kabiny prysznicowej?

Czysta, zadbana łazienka to godziny pracy i wysiłku. O ile sprzątanie małej łazienki może iść nam sprawnie, o tyle w dużej łazience może to nam zająć znacznie więcej czasu. Każdy sprzęt sanitarny, a zwłaszcza kabina prysznicowa, wymaga regularnego mycia ze względu na osady z wody i mydła. Jakich środków i metod użyć, by zrobić to w sposób nieskomplikowany, ale skuteczny?

Mycie kabiny prysznicowej – wybierz środki czystości

Podstawą w odpowiednim czyszczeniu kabiny prysznicowej jest dobór właściwych środków czystości – muszą one być na tyle silne, by bez trudu i potrzeby szorowania usunąć zacieki z mydła i wody, ale nie aż tak silne, by nie zniszczyć powłoki kabiny prysznicowej i przyczynić się do powstania brzydkich zarysowań. Dlatego też unikajmy środków z półki rozpuszczalników, na przykład acetonu, lub silnych środków odkamieniających i szorujących.

kabina prysznicowa
Do mycia kabiny prysznicowej używajmy środków dedykowanych do tego – są one najskuteczniejsze.

Nie będzie to jednak trudne, gdyż mamy naprawdę ogromny wybór, gdyż w sklepach i drogeriach aż roi się od rozmaitych środków czystości do łazienek i tych specjalnych do kabin prysznicowych. Najbezpieczniejszym wyborem będzie zakup środków produkowanych przez producentów kabin – oni najlepiej wiedzą, jakimi środkami należy dbać o wykonane przez nich kabiny. Ale istnieją także domowe, naturalne i na pewno tańsze sposoby na lśniącą kabinę łazienkową i łazienkę.

Domowe sposoby na lśniącą kabinę prysznicową

Na powstawanie zacieków, które wyglądają nieestetycznie najbardziej narażone są drzwi od kabiny prysznicowej. To one też w pierwszej kolejności rzucają się w oczy każdemu, kto pójdzie skorzystać z toalety. Jak zadbać o to, by zawsze były lśniące? Jednym ze znanych sposobów jest użycie roztworu octu. To naturalny sposób na pozbycie się nawet uciążliwych zacieków z mydła. Jedynym jego minusem jest pozostający przez dłuższy czas intensywny zapach z octu. Aby efekt był trwalszy, warto na koniec spryskać drzwi od prysznica płynem do szyb i przetrzeć – dzięki temu pozbędziemy się smug.

kabina prysznicowa
Lśniąca kabina prysznicowa to wynik regularnego mycia i stosowania odpowiednich środków czystości.

Pamiętajmy, że systematyczne czyszczenie kabiny prysznicowej to klucz do jej dłuższej żywotności. Warto więc o to dbać i mieć w zwyczaju myć kabinę najlepiej po każdym jej użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.