akcesoria łazienkowe

Niezbędne dodatki do łazienki

Wyposażenie łazienki to nie tylko kabina prysznicowa, toaleta czy umywalka. To także szereg akcesoriów, które sprawią, że korzystanie z łazienki będzie w ogóle możliwe. O czym nie można zatem zapomnieć, remontując i wyposażając swoją łazienkę od zera? Sprawdźmy!

Łazienkowe akcesoria – pojemniki kosmetyczne

Żadna łazienka nie może funkcjonować bez akcesoriów na kosmetyki i środki do higieny. Należą do nich na przykład: dozownik na mydło, kubek na pastę i szczoteczki do zębów, pojemniki na patyczki higieniczne i waciki czy też specjalny kuferek na kosmetyki.

akcesoria łazienkowe
Odpowiednio dobrany zestaw akcesoriów łazienkowych uczyni ją bardziej przytulną i praktyczną.

Im więcej takich praktycznych organizerów, tym lepiej zagospodarujemy miejsce w łazience. To szczególnie ważne, gdy łazienka jest nieduża i mamy ograniczoną ilość miejsca na szafki, w którym możemy te wszystkie rzeczy schować. Z kolei zestawy na mydło i szczoteczki do zębów świetnie uzupełnią aranżację łazienki – dobrane kolorystycznie ożywią ją i nadadzą estetycznego wyglądu.

Coś na podłogę

Łazienkowe podłogi zwykle są wykonane z płytek. Coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe w łazience, co eliminuje bijący od płytek chłód oraz stale mokrą posadzkę. Niemniej dywanik łazienkowy to coś, co mimo wszystko bardzo dobrze sprawdzi się w łazience.

akcesoria łazienkowe
Dywanik łazienkowy jest bardzo praktyczny – sprawia, że łazienka jest przytulniejsza i bezpieczniejsza.

Dobrany kolorystycznie również będzie stanowić świetny dodatek, ponadto uczyni łazienkę bardziej przytulną. Poza tym dywanik łazienkowy przyda się, gdy wychodzimy spod prysznica lub z wanny – chroni nas przed poślizgnięciem się na mokrej posadzce, jest miękki w dotyku i zazwyczaj posiada antypoślizgowy spód.

Inne praktyczne dodatki

Oczywiście wyposażenie łazienki i dobór dodatków jest kwestią indywidualną – każdy z nas najlepiej wie, czego potrzebuje w łazience, by korzystać z niej swobodnie i wygodnie. Do najczęściej wybieranych dodatków należą wieszaki na ręczniki, stojaki na papier toaletowy, pojemniki na sprzęt typu suszarka do włosów, a także świece i kwiaty tworzące wspaniały, intymny nastrój w łazience.

akcesoria łazienkowe
Dobrze dobrane dodatki do łazienki nadadzą jej piękny wygląd.

Pamiętajmy, że dzięki dobrze dobranym dodatkom możemy odmienić i odświeżyć wygląd łazienki, i to niewielkim kosztem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.