Zasłony prysznicowe

Urządzając łazienkę trudno czasem pogodzić interesy wszystkich domowników.  Jedni wolą wylegiwać się w wannie, a drudzy z kolei wolą szybki orzeźwiający prysznic ze wszystkimi jego zaletami. Producenci sprzętów łazienkowych, a zwłaszcza dodatków, oferują nam jednak sporo rozwiązań, które pozwolą nam pogodzić interesy miłośników kąpieli i fanatyków prysznica oraz ozdobić łazienkę. Jednym z takich rozwiązań są naturalnie zasłony prysznicowe.

zaslonka prysznicowa
zasłonka prysznicowa

Jakie zasłony prysznicowe?

Zasłona prysznicowa to najprostszy z możliwych rozwiązań oddzielenia strefy kąpielowej od reszty pomieszczenia. Zasady, którymi powinniśmy się kierować dobierając zasłonę do wnętrza łazienki są podobne, jak podczas aranżowania pozostałych elementów wyposażenia. Do małej łazienki wybierzmy raczej zasłonę półprzezroczystą lub w drobny wzór.

Duże dekoracyjne rysunki na zasłonie prysznicowej mogą przytłoczyć wnętrze. Ważne też, aby zasłona pasowała do całej koncepcji wyposażenia. Zasłony z tworzywa sztucznego czyli PCV nietrudno jest utrzymać w czystości (można je prać nawet w pralce) do tego oferowane są w takiej gamie wzorów i kolorów, że można je dopasować do każdej aranżacji.

Jak zamontować zasłonę prysznicową?

wnęka prysznicowa
wnęka prysznicowa

Rozpiętość cenowa jest całkiem spora jeśli chodzi o typowe zasłony prysznicowe. Jednak całkowity  koszt raczej nie przekroczy 150 złotych. Zasłony prysznicowe są zazwyczaj montowane na teleskopowych drążkach.

Ten sposób montażu pozwala zastosować rozwiązanie w każdej niemal łazience między dwiema ścianami, o ile nie mamy do czynienia z wanną wolnostojącą, choć są i takie rozwiązania. Montaż całego systemu zajmie nam najwyżej kilkanaście minut, nie wymaga wiercenia, kleju i specjalnych umiejętności. Zasłonka prysznicowa połączona jest z drążkiem za pomocą kółek, a u dołu specjalnie dociążona, aby łatwiej było z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.