Kolory w łazience

Kiedy za oknem ciemno zaczęło robić się jeszcze przed szesnastą, a temperatura na zewnątrz spadła już sporo poniżej zera naszło mnie, aby powrócić do kwestii kolorów, które są niezmiernie ważne podczas urządzania łazienki. Temat gorący tym bardziej, że wkrótce sam stanę przed widmem odnowienia łazienki, wyboru mebli, armatury, dodatków i nowej ceramiki. Warto chyba na dobry początek rozważyć urządzenie łazienki w całości na biało, bo właściwie, dlaczego by nie? Zalety tego rozwiązania to przede wszystkim świeżość i wrażenie przestrzeni, jaką daje idealna biel w naszym wnętrzu. Poza tym, biel użyta w aranżacji łazienki sprawia wrażenie maksymalnej higieny i podkreśla czystość wnętrza. Biel jako kolor we wnętrzu jest w zasadzie neutralna, przez co daje się dość swobodnie łączyć z innymi kolorami. Gdyby zatem po jakimś czasie koncepcja sterylnie białej łazienki upadła będzie można dołożyć trochę ciepłych kolorów tu i tam, aby wszyscy domownicy byli w miarę zadowoleni.

biała aranżacja łazienki
biała aranżacja łazienki

Trochę chłodne wnętrze

Przy aranżacji łazienki w bieli mamy do wyboru dwie drogi. Pierwsza to uczynienie sobie pomieszczenia wizualnie chłodnego. Nie łączymy wtedy bieli z żadnym innym kolorem, a jedynie starannie wybieramy oświetlenie. Wnętrze będzie monochromatyczne, a przez to chłodne i może nawet sprawiające wrażenie sterylnego. Dla miłośników takich eksperymentów aranżacyjnych to koncepcja w sam raz do sprawdzenia.

 Z czym połączyć biel w łazience?

 Skoro już mowa o kolorach w łazience to warto podkreślić, że biel jest niesłychanie uniwersalnym rozwiązaniem. Wydaje się jednak, że może być trudna do utrzymania w idealnej czystości. Warto więc zainwestować w preparaty do pielęgnacji mebli, ceramiki, etc. Jeśli zdecydowaliśmy się na dodanie jakiegoś koloru do naszej białej łazienki to z całą pewnością sprawdzi nam się połączenie z wiosenną zielenią. Takie kontrastowe, mocne zestawienie nada łazience pewnej świeżości. Drugim połączeniem, które wzajemnie się lubi jest połączenie bieli z kolorem niebieskim. Sądzę, że warto poeksperymentować chociażby w programach do aranżacji wnętrz i wybrać któreś z tych połączeń. Zawsze też można wymyślić swoje własne oryginalne połączenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.