Łazienka z oknem

Chociaż bardzo rzadko, ale jednak się zdarza, że wprowadzając się do domu czy mieszkania otrzymujemy do dyspozycji łazienkę z oknem. Okno w łazience to prawdziwe dobrodziejstwo, choć w pewnych sytuacjach również utrapienie. Częściej jednak powinien być to powód do radości, ponieważ łazienka jest dzięki niemu pełna światła, co na pewno pomoże nam ją ładnie zaaranżować. Jeśli okno będzie się otwierać, to wspomoże wentylację pomieszczenia. Jak jednak poradzić sobie z dekoracją okna, aby zapewniało dużo światła i chroniło prywatność?

aranżacja okna
aranżacja okna

Aranżacja okna w łazience

Po pierwsze, okno możemy oszklić szkłem mlecznym, a wtedy parapet przy nim wykorzystać jako półeczkę na eleganckie i lekkie dodatki. Nie będą one nam zabierały światła i udekorują pomieszczenie. Szkło mleczne w oknie łazienkowym zapewni nam miękkie, rozproszone i bardzo przyjemne dla oka światło. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w aranżacji łazienki wykorzystać jasne, najlepiej białe meble, na przykład w stylu  skandynawskim, co z pewnością doda wnętrzu lekkości i charakteru. Drugi sposób na łazienkowe okno to luksfery, które dają podobny efekt jak szkło mleczne, przepuszczając jednak  nieco więcej światła.

Dodatki – dekoracja okna

Mogąc cieszyć się oknem w łazience, powinniśmy je także udekorować na przykład za pomocą firanek, rolet lub żaluzji. Nie jest to konieczne, jeśli zastosowaliśmy szkło o niskiej przejrzystości, ale zwykłym oknom może dodać wnętrzu indywidualnego charakteru. Firanki raczej nie sprawdzą się w małych wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Ich typowym zastosowaniem będzie dekoracja okna w jasnym, na przykład rustykalnej łazience w typie salonu kąpielowego  i to ze sporym oknem.

lazienka z oknem
lazienka z oknem

W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą nam się rolety z tworzywa sztucznego. Będą bowiem odporniejsze na wilgoć i zmiany temperatury w łazience. Da się też wykorzystać do zasłonięcia okna drewniane żaluzje z bambusa czy innego egzotycznego drewna, które będą się komponować z innymi elementami łazienki, zwłaszcza wykonanymi w drewnie. Naturalnie w łazience z oknem mogą, a nawet powinny, znaleźć się lubiące ciepło i wilgoć rośliny jako pewien element dekoracyjny. Jeśli do tego umieścimy roślinę lub rośliny w stylowej doniczce, uzupełnimy aranżację pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.