hydroizolacja łazienki

Hydroizolacja łazienki – jakie ma znaczenie?

Łazienka, taras, piwnica – co wspólnego mają te na pozór zupełnie inne pomieszczenia w domu? Ze względu na ich usytuowanie i przeznaczenie są narażone na wpływ wilgoci, a nawet zalanie wodą. Dlatego wymagają, jeszcze na etapie budowy lub remontu, odpowiedniej izolacji przeciwwodnej. Jak wykonać ją w łazience? Jakie są jej zalety?

Łazienka bez izolacji wodochronnej

Oczywiście nie musimy decydować się na wyizolowanie łazienki przed wpływem wody. Nie jest to wymóg prawny ani coś, bez czego łazienka nie będzie funkcjonować. Niemniej przy jakichkolwiek problemach z wodą czy kanalizacją nasza łazienka będzie narażona na bardzo duże szkody. Płytki ceramiczne na ścianach i podłodze nie stanowią właściwej izolacji, nawet jeśli są bardzo dobrze położone. Z biegiem czasu może pod nie zacząć przenikać woda, co z kolei spowoduje pojawienie się grzyba, a także uszkodzenie podłogi i ścian.hydroizolacja łazienki Jeżeli podłoże pod płytkami wykonane jest z nietrwałych materiałów, takich jak tynk gipsowy czy bloczki z betonu komórkowego, znaczenie odpowiedniej hydroizolacji jeszcze bardziej wzrasta. Jeżeli więc jesteśmy na etapie generalnego remontu łazienki, nie rezygnujmy z niej. Ale jak wykonać taką izolację wodoochronną?

Folia płynna najlepszą hydroizolacją do łazienki

Oczywiście istnieje kilka materiałów do wykonywania hydroizolacji. Różnią się one od siebie trwałością i są przeznaczone do pomieszczeń wewnątrz lub na zewnątrz. W przypadku łazienki mówimy głównie o wpływie wilgoci i ewentualnym zagrożeniu zalaniem wodą, dlatego izolacja nie musi cechować się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, jak to jest na przykład w wypadku tarasów. Dlatego też dobrym materiałem do wykonania izolacji wodoochronnej jest tak zwana folia płynna. To elastyczna, bezspoinowa powłoka, która działa uszczelniająco. Świetnie więc sprawdzi się do uszczelnienia podłoża w łazience, aby chronić je przed wilgocią czy wpływem bezciśnieniowo przepływającej wody.hydroizolacja łazienki Jeżeli chcemy wykonać hydroizolację samodzielnie, warto poszukać szczegółowej instrukcji lub poradzić się fachowca. Źle wykonana izolacja wodoochronna nie spełni swojego zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.