Wanny z hydromasażem

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie wanny z hydromasażem. Takie domowe jacuzzi wydaje się często poza zasięgiem finansowym, tymczasem najprostsze modele wanien kosztują w granicach pięciuset złotych. Górny pułap cenowy ograniczony jest właściwie tylko marzeniami klienta. Na pewno jednak wanna, umożliwiająca relaksacyjną kąpiel dającą zmęczonemu ciału poczucie komfortu porównywalne z tym, jaki daje wizyta w SPA, jest tym elementem wystroju łazienki, w który warto zainwestować. Hydromasaż doskonale koi nerwy, normalizuje ciśnienie krwi oraz tętno, rozluźnia spięte do granic możliwości mięśnie. Nie bez znaczenia jest fakt, że kąpiel w wannie z hydromasażem przyspiesza metabolizm i łagodzi nerwobóle. W zależności od temperatury wody, uzyskamy efekt pobudzenia albo wyciszenia.

W okazałych łazienkach wspaniale prezentują się wanny wolnostojące albo wpuszczane w podłogę. Szczególnie atrakcyjne są modele asymetryczne, te o nowoczesnych kosmicznych kształtach, albo stylizowane na antyczne.

Wanna z hydromasażem może być przeznaczona dla jednej osoby, ale może także pomieścić 2-3 osoby.  Staje się więc nie tylko miejscem ablucji, ale i miejscem romantycznych schadzek czy rodzinnych spotkań relaksacyjnych.

Radio, ozon i chromoterapia

Kąpiel ozonowa, masaż wodny i powietrzny, to standard w nowoczesnych modelach wanien. Szczególne wartości przypisuje się ozonoterapii. Przenikający do tkanek ozon ma właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne i wspomaga regenerację niedoskonałości skóry. Chwile spędzone we własnej łazience w kąpieli ozonowej porównać można do spaceru po plaży.

Dla większego komfortu użytkowników montuje się wygodne miękkie zagłówki oraz radio; wszystko po to, aby czas spędzony na hydromasażu był czasem pełnego relaksu. Ciekawą opcją jest system lamp LED wykorzystywany do chromoterapii, czyli terapii kolorami. Zapalające się naprzemiennie kolorowe diody pomagają dodatkowo ukoić zmysły i ciało.

Jeśli jednak lubimy kąpiel w pieszczocie pian, powinniśmy dobrze przemyśleć zakup wanny z hydromasażem jako jedynej wanny do naszego domu. Płyny do kąpieli oraz mydło nie są polecane do użytku w domowym jacuzzi, ze względu na możliwość uszkodzenia czy zapchania dysz. Nie jest to więc rozwiązanie uniwersalne, a jedynie dla tych, którzy mają w domu więcej niż jedną łazienkę, albo dysponują większymi środkami finansowymi na jej aranżację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.